Dnes je 1. červenec 2022, svátek má Jaroslava
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně / Sport Začne se letos modernizovat slánská plovárna? Vytvořit článek
Začne se letos modernizovat slánská plovárna?
Michal Jůza - 08. 06. 2022    921    0 Líbil se vám tento článek?

Rozsáhlá rekonstrukce slánské plovárny by mohla začít už letos, veřejnosti by se pak otevřela příští sezónu, tedy v létě 2023. V nejbližších dnech by se mělo vypsat výběrové řízení na zhotovitele. O zahájení realizace však musí rozhodnout zastupitelé na svém zasedání.  Náklady se vyšplhaly oproti původním odhadům o desítky milionů korun.

Plovárna je zařazena v rozpočtu již pro tento rok, a to částkou 60 milionů korun. Výběrové řízení na zhotovitele zahájíme v týdnu od 6. 6. 2022. a po ukončení veřejné zakázky bude zastupitelstvo rozhodovat o realizaci rekonstrukce plovárny. Pokud dostaneme od zastupitelů zelenou, bude plovárna otevřena příští sezónu, tedy v létě 2023,“ uvedla tisková mluvčí města Veronika Nováková.

Koupaliště je zavřené už dva roky, a to díky závažným závadám, díky kterým není podle hygieny provozuschopné. Problémy byly zjištěny už před sezónou v roce 2018, tehdy však vydala hygiena povolení koupaliště ještě používat, ale nejdéle po dobu dvou let.  Původně to vypadalo, že se jen opraví nedostatky za jednotky milionů korun, výsledný projekt však ukázal, že zásahy budou muset být výrazně větší. Nakonec vznikl návrh vytvořit na místě novou moderní plovárnu s vodními prvky a kvalitním zázemím. Tehdy se odhadovaná cena vyšplhala na 60 mil. Kč.

Zda se projekt na obnovu 120 let starého koupaliště bude nyní realizovat, to závisí i na ochotě investovat do něj více peněz, než se předpokládalo. V posledním roce se totiž aktuální odhad ceny rekonstrukce díky zdražení vstupních nákladů vyšplhal k částce okolo 100 mil. Kč. 

K výraznému zdržení rekonstrukce přispělo i pozdní předání podkladů k projektu, které vybraný projektant odevzdal s půlročním zpožděním.

Přibydou atrakce i sportoviště

Koupaliště by mělo být doplněno o řadu vodních prvků a dalších atrakcí, součástí areálu by mělo být bistro s nabídkou nápojů i lehkého občerstvení. Rozšířeny by měly být beachvolejbalové kurty a přidána další sportoviště,“ prozradil Infáčku již dříve předseda investičního výboru Ladislav Peška.  Počítá se i s večerním osvětlením, které by umožnilo prodloužit provozní dobu plovárny či pořádat v tomto areálu různé kulturní a zájmové akce i mimo sezónu.


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 14 hodinami
První červencový víkend přivítá letní prázdniny několika menšími akcemi. Rodiny s dětmi si budou moci užít pouťové posezení, progr...
Michal Jůza - 29. 06. 2022
Na oslavu konce školního roku je pro děti připravena ve Slaném a okolí řada odměn za dobré známky nebo jen za vysvědčení. Zdarma s...
Michal Jůza - 28. 06. 2022
Ve středu 27. června 2022 proběhlo již 27. zasedání Zastupitelstva města Slaného. Bezmála tříhodinové setkání mělo na programu 21...
Reklama   •   Koupit reklamu