Dnes je 22. říjen 2021, svátek má Sabina
     Reklama
Úvod Sport Velvary dnes navštíví pražská Slavie Vytvořit článek
Velvary dnes navštíví pražská Slavie
Karel Infáček - 22. 09. 2021    304    0 Líbil se vám tento článek?

Dnes, tedy 22.9.2021 16:15 hodin přijede do Velvar ten nejatraktivnější soupeř, jakého mohli 3. kole Mol Cupu dostat. Utkání bude vysílat Česká televize.

Pro třítisícové Velvary to bude obrovská událost, vesnický stadion s malou oprýskanou tribunou a stovkami zvědavých fanoušků namačkaných kolem trávníku. Srdcaři proti profíkům a závan anglické pohárové tradice.

„Očekáváme, že z Prahy přijede možná patnáct stovek lidí, vůbec poprvé tady otevřeme tři pokladny, Od chvíle, kdy nám vylosovali Slavii Praha, mi začal zvonit telefon a doteď ještě nepřestal. Pořád si zapisuju, co mám ještě udělat, kde posekat, jaké použít hnojivo. Po organizační stránce je to celé dost náročné. Je nutné zajistit chod celé obce, protože tolik lidí tady snad ještě nikdy nebylo, město musí zůstat životaschopné. Objednali jsme mobilní toalety, musíme namontovat tribunu navíc, zajistit pořadatele, kteří budou směrovat lidi na parkoviště, ke stadionu. K tomu ochranka od nás i ze Slavie. Věnovali jsme tomu fakt hodně času, tak snad všechno dobře dopadne. Očekáváme, že z Prahy přijede možná patnáct stovek lidí, vůbec poprvé tady otevřeme tři pokladny. Doufáme hlavně, že to odehrajeme důstojně. Chybí nám čtyři hráči základní sestavy, což je pro nás obrovská komplikace a zásah. Krásné by bylo, kdybychom dali gól, kdybychom Slavii aspoň potrápili. To je moje přání,“ konstatuje David Vedral, prezident aktuálně šestého klubu třetí ligy, nejvyšší amatérské soutěže v Česku.

Loni už velvarský Slovan prožil ligovou konfrontaci s Bohemians, jimž ve druhém pohárovém kole podlehl 0:2, ovšem Slavia, současný mistr a ligový suverén, je pořád trochu něco jiného: jakýkoli domácí úspěch by proto rozpoutal obrovský poprask a senzaci.

 

Zdroj: velvary.cz, idnes, fotbalový svaz


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Karel Infáček - před 23 hodinami
Česko čeká ve čtvrtek nárazový vítr s rychlostí na horách dosahující až 125 kilometrů v hodině. Český hydrometeorologický ústav vy...
Karel Infáček - 19. 10. 2021
V pondělí 25. října 2021 se ve Slaném konají oslavy při příležitosti vzniku samostatného Československého státu.  
Reklama   •   Koupit reklamu