Dnes je 18. leden 2022, svátek má Vladislav
     Reklama
Úvod Aktuálně Vánoční trhy zrušeny, začínají zimní trhy? Vytvořit článek
Vánoční trhy zrušeny, začínají zimní trhy?
Redakce Infáček - 26. 11. 2021    723    0 Líbil se vám tento článek?

Někde nouzový stav trhy zrušil, jinde stánky zůstávají v režimu celoročních trhů, jen tentokrát se zimní nabídkou. Předvánoční nabídku s doprovodnými akcemi nabízejí i drobní podnikatelé.

Stejně jako Slaný, i řada dalších měst zrušila plánované slavnosti a vánoční trhy už před vyhlášením nouzového stavu, který platí od půlnoci z 25. na 26. listopadu. Většinou se jednalo o větší města jako Praha, Cheb, Olomouc, která tím vyjádřila podporu zdravotníkům ve svých nemocnicích.

Ostatní organizátoři se k tomuto kroku přidali hned po vyhlášení nouzového stavu a s ním spojených opatření. Najdou se ale i místa, kde jinou verzi předvánočních trhů nadále plánují.

Jelikož vláda zakázala výslovně pouze konání vánočních trhů a ostatní trhy celoročního charakteru se konat mohou, připravila tak půdu pro české Švejky. Stánky proto v některých místech budou. Třeba město Most nemá letos vánoční trhy, ale od pátku 26. listopadu až do začátku ledna tu budou probíhat tematické Zimní farmářské trhy. Podobný přístup zvolila i další města jako Mělník nebo Liberec. Stánkaře ale najdete i na Kladně. 

Místo trhů prodejní výstavy a akce květinářů

O vánoční dekorace a drobné dárky ale nepřijdete ani jinde. Řada drobných podnikatelů už na situaci reagovala a sortiment, na který jste zvyklí z vánočních trhů, často i včetně doprovodných dílniček pro děti nabízí některá květinářství nebo obchodníci s bytovými dekoracemi. Svařák do kelímku zase dostanete v mnohých kavárnách a restauracích.

Ze Slaného si můžete jet užít předvánoční atmosféru s programem, svařákem a cukrovím třeba do Mlýnské zahrady v Olovnici, do Vánočního dvora Dobrovíz nebo do Zahradnictví Jelínek Veltrusy.

 


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Redakce Infáček - 12. 01. 2022
Rekonstrukce pobočky České spořitelny ve Slaném právě finišuje. Po tříměsíční uzavírce se nové prostory v moderním formátu otevřou...
Redakce Infáček - 14. 01. 2022
Další lednový víkend láká na akce pro děti plné pohádkových bytostí i zvířátek. Nechybí ani sportovní výzvy nebo gurmánská potěšen...
Reklama   •   Koupit reklamu