Dnes je 25. květen 2022, svátek má Viola
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně / Kultura Tržiště ve Slaném je opět místem setkávání Vytvořit článek
Tržiště ve Slaném je opět místem setkávání
Michal Jůza - 05. 05. 2022    1632    0 Líbil se vám tento článek?

Slánské tržiště dnes ráno (5. 5.) ožilo otevřením Fantovy kafárny. Na místě někdejšího květinářství se teď podávají domácí palačinky, dorty či slané dobroty. Posedět můžete u dobré kávy i letního drinku. Děti se zabaví v malém hracím koutku a celý zážitek umocní plánovaná kulturní představení. Na to první zvou majitelé kafárny už dnes od 18 hodin. Další plány budou zveřejňovat na sociálních sítích.

Nápad na otevření kafárny se zrodil z příležitosti. „To byl velký boj. Narazili jsme úplně náhodou na inzerát Technických služeb Slaný, přihlásili se a nakonec prostor získali do nájmu. Chceme to tu oživit. Je to historický střed města, v podstatě nevyužitý, a v poslední době se sem lidé spíš báli chodit. Tak jsme si řekli, že uděláme něco, abychom je sem zase nalákali, aby si tu mohli sednout a kochat se,“ říkají o své motivaci majitelé kafárny, manželé Fantovi.

Koncept je sice vytvořen pro rychlé občerstvení, ale nebude chybět ani posezení. To je kvůli malému vnitřnímu prostoru umístěno venku, ale i za deště bude možné využít alespoň část sezení pod pergolou.

Otevírací doba zatím pevná není, přizpůsobí se zájmu veřejnosti. „Otevírat budeme v devět, ale zavírací dobu jsme zatím pevně nestanovili. Minimálně bude do pěti, ale uvidíme podle lidí. Když bude zájem, zůstaneme třeba až do desíti večer,“ plánují Fantovi.   

Nabídka se bude měnit podle ročního období

V nabídce budou slané i sladké dobroty a teplé i studené nápoje. „Rádi bychom už první den pozvali na slané a sladké palačinky. V nabídce bude i cheescake, karamelový dort, rybízový dort, míša řezy, nebo plněné donuty. Ze slaného pak zeleninové placky se sýrem a slaninou, bramborákové krokety, párek v rohlíku, americký hot dog, opečená klobása nebo těstovinový salát," lákají na bohatou nabídku Fantovi. K tomu si budou moci návštěvníci vybrat z různých úprav kávy a nebudou chybět ani staré receptury jako alžírská nebo irská káva. V horkých dnech bude i káva ledová, výběr z deseti druhů fresh limonády a letní drinky jako mojito, aperol nebo cuba libre.

Nabídka kafárny se vždy přizpůsobí ročnímu období. V chladnějších měsících roku přibydou teplé polévky a letní drinky vystřídá svařák, grog a tatranský čaj.

Vše lze zabalit s sebou a odnést, což určitě ocení lidé, kteří nedaleko čekají na autobusy.

Kafárna bude mít svůj kulturní program

Máme rozjednané kapely na další kulturní vystoupení. Dnes večer (5. 5.) od 18 hodin jako první vystoupí manželova kapela Funny ukulele band. Chtěli bychom zařadit i divadelní představení, předdomluvený máme už i jeden křest knihy. Nyní bude zkušební chod a od června už bychom mohli zveřejňovat program dalších kulturních akcí,“ slibuje Vlaďka Fantová. 

Jak častá kulturní vystoupení budou, to bude záviset na zkušenostech z prvních týdnů. „Zatím uvidíme podle chodu, jestli to bude jednou týdně, jednou za 14 dní,“ dodávají majitelé. Aktuální informace k dění budou vždy uvedeny na facebookových stránkách kafárny, které se nyní tvoří.

Divadlo i koutek pro děti

Na odpolední časy plánuje kavárna divadelní představení pro děti. Nechybí tu ani oplocený dětský koutek s klouzačkou a houpačkou. Maminky tak budou mít ve Slaném další místo, kde si v klidu posedí a děti zabaví.  


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 22 hodinami
Společnost Lidl nedávno oznámila svůj záměr otevřít ve Slaném druhou prodejnu v ulici Dražkovická. Ta má obsloužit hustě obydlenou...
Michal Jůza - 19. 05. 2022
Nadcházející květnový víkend se vrátíme do dob dávno minulých. Připomeneme si husity i staročeské tradice. Více akcí v jednom dni...
Michal Jůza - 18. 05. 2022
V budově staré radnice ve Slaném vznikne nové kontaktní místo policie, tak zvaný POL POINT. Jde o moderní způsob komunikace občana...
Reklama   •   Koupit reklamu