Dnes je 1. červenec 2022, svátek má Jaroslava
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet / Kultura Třetí Slánské turistické noviny jsou na světě Vytvořit článek
Třetí Slánské turistické noviny jsou na světě
Michal Jůza - 17. 05. 2022    255    0 Líbil se vám tento článek?

S novou turistickou sezónou přichystalo slánské infocentrum pro všechny místní i návštěvníky královského města a jeho okolí Slánské turistické noviny. Ty vydává již třetím rokem a nabízejí přehled kulturních, sportovních i společenských akcí pro rok 2022.

V novinách najdete nejen pozvánky na akce, ale dozvíte se více o zajímavých osobnostech pocházejících ze Slánska, o aktivitách knihovny, infocentra, vlastivědného muzea, hvězdárny, ale i dalších slánských organizací a spolků. Dozvíte se, jaké velké i menší akce se v našem okolí budou letos pořádat, kam se vydat na výlet, na koncert, za kulturou nebo jak zpestřit dětem prázdniny.

Mimo jiné se tu dočtete, jaké komentované vycházky po městě se letos připravují, informace o letošní Hudbě na náměstí, jak bude probíhat Slánské muzejní léto nebo kdy a kde bude další slánský Street Food Festival.

Rodiny s dětmi najdou v novinách kromě tipů i celoroční venkovní hru, kterou je možné si odstřihnout a vydat se s ní na zábavnou 1,4 km dlouhou trasu od Sokolovny k lanovému centru Pavouček. Po cestě na vás čeká osm úkolů a za absolvování si můžete v infocentru vyzvednout malý dáreček.

V tištěné podobě lze noviny dostat v Infocentru Pod Velvarskou branou, na Městském úřadu ve Slaném a na vybraných místech ve městě. V elektronické podobě si je můžete prohlédnout ZDE.


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
  • Tomáš Čech Avatar
    Tomáš Čech - před 1 měsícem
    Paráda. Od soboty budou k vyzvednutí i u nás železničním muzeu v Zlonicích-Lisovicích, konkrétně v expozici osobní přepravy na historiském stojánku PNS.

Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 13 hodinami
První červencový víkend přivítá letní prázdniny několika menšími akcemi. Rodiny s dětmi si budou moci užít pouťové posezení, progr...
Michal Jůza - 29. 06. 2022
Na oslavu konce školního roku je pro děti připravena ve Slaném a okolí řada odměn za dobré známky nebo jen za vysvědčení. Zdarma s...
Michal Jůza - 28. 06. 2022
Ve středu 27. června 2022 proběhlo již 27. zasedání Zastupitelstva města Slaného. Bezmála tříhodinové setkání mělo na programu 21...
Reklama   •   Koupit reklamu