Dnes je 1. červenec 2022, svátek má Jaroslava
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: Víkend zahrad, Středověk, zážitkový vlak nebo dvorky Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: Víkend zahrad, Středověk, zážitkový vlak nebo dvorky
Michal Jůza - 09. 06. 2022    326    0 Líbil se vám tento článek?

Nadcházející červnový víkend bude ve znamení otevřených zahrad. Ty se veřejnosti zpřístupní po celé ČR a této příležitosti se chopilo i město Slaný, které poprvé otevře novou Kumpánovu zahradu. Krásné počasí dává prostor pro výlety, ať už pěší nebo vlakem. Programy pro děti tentokrát doplní tradiční víkendové akce jako hrnčířské trhy nebo festival umění. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 11. 6.

V sobotu proběhne na Slaném slavnostní otevření Kumpánovy zahrady, od 13 hodin bude zpřístupněna veřejnosti. Můžete si ji užít v prvorepublikovém kostýmu a dozvědět se zajímavosti z její historie na komentované prohlídce.

Kdo má rád historii, neměl by vynechat akci Středověká Okoř s celodenním vystoupením skupin historického šermu, střelců, tanečnic a sokolníků. Na hradě si bude možné prohlédnout středověké zbraně a děla.

Pro děti je připraven Dětský den v Olovnici, který se dá spojit s návštěvou místního zooparku. Na programu budou písničky z pohádek, tvoření, animační programy, malování na obličej nebo bublinová dílna.

S celou rodinnou si můžete užít výlet zážitkovým vlakem do lomu Amerika. Součástí je v cíli komentovaná prohlídka a možnost nafocení obvykle nepřístupných míst.

Klub českých turistů láká na společný výlet do zaniklých železitých lázní. Připravena je 14 km dlouhá trasa.

Na koncert legend v country hudbě můžete zamířit do nedaleké obce Královice. Vystoupí tu skupiny Kamelot, Žalman a jako předskokani Pohodáři.

Neděle 12. 6.

V neděli se můžete vydat se slánským infocentrem na komentovanou vycházku Židé ve Slaném, během které se dozvíte něco o historii židovské komunity na Slánsku.

Pro rodiny s dětmi zorganizovali na neděli Dětský den ve Stehelčevsi. Připraven je program s balónkovým klaunem, oblíbené malování na obličej, skákací hrad nebo jízda na čtyřkolkách.

Víkend 11. - 12. 6.

O víkendu se uskuteční již 40. ročník festivalu umění, hudby a setkání Kladenské dvorky. Těšit se můžete na řadu koncertů, výtvarné dílničky nebo horkovzdušný balón.

Letos se již podruhé uskuteční hrnčířské trhy v Berouně. Od soboty do neděle se tu bude možné seznámit s výtvory mnoha tradičních řemesel a užít si doprovodný hudební program.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 14 hodinami
První červencový víkend přivítá letní prázdniny několika menšími akcemi. Rodiny s dětmi si budou moci užít pouťové posezení, progr...
Michal Jůza - 29. 06. 2022
Na oslavu konce školního roku je pro děti připravena ve Slaném a okolí řada odměn za dobré známky nebo jen za vysvědčení. Zdarma s...
Michal Jůza - 28. 06. 2022
Ve středu 27. června 2022 proběhlo již 27. zasedání Zastupitelstva města Slaného. Bezmála tříhodinové setkání mělo na programu 21...
Reklama   •   Koupit reklamu