Dnes je 30. březen 2023, svátek má Arnošt
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet TIPY NA VÍKEND: velikonoční tvoření, plesy, dětská představení nebo cesta do pravěku Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: velikonoční tvoření, plesy, dětská představení nebo cesta do pravěku
Michal Jůza - 08. 03. 2023    0 Líbil se vám tento článek?

Druhý březnový víkend bude plný tvoření i zábavy. Opět nebudou chybět oblíbené plesy. Děti se vyřádí na vystoupeních Michala Nesvadby nebo se něco přiučí na pravěké stezce. Protáhnout se můžete na výletech do přírodního parku nebo na zámek. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 11. 3.

Netradičně začneme tipem na sobotní večer, kdy se bude konat již 19. ročník oblíbeného Plesu královského města Slaného. Nebude chybět předtančení, půlnoční překvapení a další zábavní program. Hostem večera bude Monika Absolonová.

Tančit se bude i na Koňském bále, který láká všechny koňáky i nekoňáky do Královic. I tady je na programu předtančení, bohatá tombola a půlnoční překvapení.

Přes den si bude možné vybrat z tvořivých dílen. V Tuřanech se bude konat kurz drátovaná slepička. Vyrobíte si tu originální dekoraci na Velikonoce. Ve Slaném zase proběhne kurz tisku Gelli Plate, na kterém se naučíte jednoduchou grafickou techniku tisku z gelové podložky.

Dostatek pohybu slibuje svým příznivcům klub Nordic Walking, který láká na společnou vycházku přírodním parkem Dolní Poohří. Zájemce čeká trasa kolem deseti kilometrů.

Děti zabaví třeba představení Michala Nesvadby. Na výběr budou hned dvě. Nejoblíbenější představení herce pod názvem Michal na hraní se bude konat odpoledne ve Stochově. Na Kladně se zase objeví dopoledne s programem Michal je kvítko.

Spojit zábavu pro děti s poznáním umožní stezka naučného střediska Čabárna pod názvem Cesta do pravěkého moře. Na tříkilometrové trase se vypravíte do pravěké historie naší země.

Ve Smečně proběhne jarní posezení s hudbou Jaroslava Dobnera, který za své působení ve slánské ZUŠ získal od města Slaného ocenění za zásluhy v oblasti školství.

Za ochutnávkou vín ze slánské vinice můžete vyrazit do Vinařství Kvíc na akci Sud za sudem. Degustovat se bude 12 vzorků.

Víkend 11. a 12. 3.

Po celý víkend si můžete udělat výlet do Lán. Poprvé v historii zde probíhají pravidelně Komentované prohlídky zámku Lány, během kterých se dostanete do reprezentačních prostor. Zároveň je od začátku března zdarma otevřen zámecký park.  

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 2 hodinami
V letním kině ve Slaném probíhá obnova stánků. Ty stávající již byly ve velmi neuspokojivém stavu a musely být zlikvidovány. Nově...
Michal Jůza - před 3 hodinami
Aprílový víkend bude plný vítání jara, jarmarků, velikonočních dekorací i tematických akcí pro celé rodiny. Program pro děti připr...
Michal Jůza - před 14 hodinami
Česká pošta plánuje od 1. června 2023 uzavřít bez náhrady až 300 poboček. Obavy mají hlavně větší obce s více pobočkami, kterých s...
Reklama   •   Koupit reklamu