Dnes je 30. listopad 2021, svátek má Ondřej
     Reklama
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: Vánoční akce, noc divadel, jazz i charita Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: Vánoční akce, noc divadel, jazz i charita
Redakce Infáček - 18. 11. 2021    191    0 Líbil se vám tento článek?

Těšíte se na vánoční atmosféru a kapra? Nebo máte chuť na trochu skvělé kultury? Nadcházející víkend je plný tipů na zajímavé zážitky i dobročinné akce, které pohladí duši.  Infáček vám opět připravil výběr z pozvánek v našem kalendáři akcí.

Vánoce, Vánoce, přicházejí…

Na vánoční atmosféru bude už tento víkend lákat řada akcí. Ve Slaném můžete v neděli navštívit třeba Mini řemeslný jarmark v kavárně Chez Pauline café i před ní a nakoupit tu s láskou tvořené rukodělné dárky. Nově bude otevřen celý víkend Vánoční mlýn v nedaleké Olovnici, který potěší maminky prodejní výstavou vánočních dekorací a děti tvořivými dílničkami. Další adventní prodejní výstava bude otevřena až do neděle v nedaleké obci Žilina a vánoční dárky a dekorace čekají v sobotu také na vánočním jarmarku v Libušíně.

A jestli máte Vánoce spojené spíše s kaprem, vyrazte na Rybí slavnosti u příležitosti výlovu místního rybníka do Královic u Slaného. Můžete tu koupit čerstvé ryby, ochutnat rybí speciality nebo si jen užít příjemný den venku s hudebním doprovodem.

S dětmi za zážitky

Chcete svým dětem ukázat, s jakými hračkami jste si hráli vy a jejich babičky? Vezměte je na výstavu retro hraček do muzea v Novém Strašecí. V neděli zase můžete zajet do Vinařic u Kladna do skanzenu Mayrau na akci S lampou do podzemí. Ze zavařovací sklenice si tu vyrobíte vlastní lampu, se kterou pak půjdete objevovat podzemí, kde dříve pracovali horníci. Nebo si nechte naostřit brusle a vyrazte na zimní stadion ve Slaném na veřejné bruslení.

Noc divadel a jazz

Také milovníci kultury si přijdou na své. I po celý víkend budou pokračovat 54. Slánské jazzové dny. V sobotu se kromě koncertů v Kapli muzea a ve slánském divadle můžete těšit i na after party v Restauraci Na Střelně.  V sobotu večer pak začne také Noc divadel, během které některá divadla otevřou své zázemí veřejnosti a připravují představení zdarma nebo za symbolickou cenu. Do toho se zapojí i Městské divadlo Kladno a Divadlo Lampion.

Udělejte někomu radost

Předvánoční období je tradičně také časem, kdy se schází nejvíce dobročinných akcí. Tento víkend se můžete zúčastnit Podzimní potravinové sbírky a v sobotu v rámci prodejen Billa a Kaufland ve Slaném darovat potraviny potřebným. Nebo si přijďte do slánského Grandu koupit oblečení za symbolických 25 Kč a přispět tak prostřednictvím Charitního bazárku na rozvoj služeb Farní charity Slaný. A jestli doma máte něco, co už sami nevyužijete a mohlo by to udělat radost někomu jinému, přineste to do Knihovny Václava Štecha ve Slaném na oblíbenou akci Dařiště. Můžete tu něco darovat, ale také být obdarováni.

Další podrobnosti a více pozvánek na zajímavé akce ve Slaném a okolí najdete v našem Kalendáři akcí.

 


TAG
tip
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Redakce Infáček - 26. 11. 2021
Někde nouzový stav trhy zrušil, jinde stánky zůstávají v režimu celoročních trhů, jen tentokrát se zimní nabídkou. Předvánoční nab...
Redakce Infáček - 24. 11. 2021
AKTUÁLNĚ: V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu vláda v demisi nařídila nová protiepidemická opatření. Od pátku 26. 11. od 18...
Redakce Infáček - před 32 minutami
Plánovaná mikulášská akce ve Slaném na Masarykově náměstí byla sice zrušena, ale o nadpřirozené bytosti letos přijít nemusíte, sta...
Reklama   •   Koupit reklamu