Dnes je 30. listopad 2021, svátek má Ondřej
     Reklama
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: Sv. Martin, koncerty, stezka odvahy i turistika Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: Sv. Martin, koncerty, stezka odvahy i turistika
Redakce Infáček - 11. 11. 2021    212    0 Líbil se vám tento článek?

Milujete zábavu, dobré jídlo s vínem nebo akce v přírodě? Nadcházející víkend bude plný lákadel právě pro vás. A že ještě nevíte kam se vydat? Podívejte se na naše tipy na volnočasové aktivity.

Svatomartinské slavnosti

Pokud jste přímo na sv. Martina nestihli žádnou svatomartinskou akci, můžete si to ještě vynahradit během víkendu. S rodinou zajeďte třeba na tradiční průvod na Svatomartinské slavnosti do Královic u Slaného. Svůj zážitek můžete vylepšit svatomartinskou husou v místním Královickém dvoře. Večer se pak můžete vydat ochutnávat svatomartinská vína při cimbálové hudbě na Kladenské svatomartinské slavnosti. Více o těchto akcích a svatomartinském menu se dozvíte v našem článku ZDE.

Za hudbou a tancem

Máte chuť se trochu rozpohybovat při tanci? Zajeďte si třeba na Posvícenskou zábavu do Řisut, kde vám k dobrému jídlu a tanci zahraje rocková kapela Žlutej Pluto pes. A že to není váš šálek kávy? Tak se vám třeba trefí do vkusu show metalových kapel, která se pod názvem Melodic Metal Nights koná v kladenské Poldofce.

Akce v přírodě

A pokud budete chtít strávit podzimní víkend venku, můžete s dětmi vyrazit na hravou podzimní stezku na Kladno do Rozdělova. Na Cimrmanském vás bude čekat okruh plný stanovišť, kde budou pro děti připraveny nejrůznější úkoly s tematikou české podzimní přírody. Večer si vaše děti mohou vyzkoušet strašidelnou stezku odvahy v Kačici.

Nebo máte rádi pěší turistiku? Pak se vydejte v sobotu v osm ráno na podzimní vycházku s Klubem českých turistů. Začíná se od slánské Sokolovny a můžete se těšit na 15 km dlouhou trasu po okolí.  

Další podrobnosti a více pozvánek na zajímavé akce ve Slaném a okolí najdete v našem Kalendáři akcí.


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Redakce Infáček - 26. 11. 2021
Někde nouzový stav trhy zrušil, jinde stánky zůstávají v režimu celoročních trhů, jen tentokrát se zimní nabídkou. Předvánoční nab...
Redakce Infáček - 24. 11. 2021
AKTUÁLNĚ: V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu vláda v demisi nařídila nová protiepidemická opatření. Od pátku 26. 11. od 18...
Redakce Infáček - před 38 minutami
Plánovaná mikulášská akce ve Slaném na Masarykově náměstí byla sice zrušena, ale o nadpřirozené bytosti letos přijít nemusíte, sta...
Reklama   •   Koupit reklamu