Dnes je 29. listopad 2022, svátek má Zina
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: street food, pohádková cesta, koláčování i koncerty pro pamětníky Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: street food, pohádková cesta, koláčování i koncerty pro pamětníky
Michal Jůza - 29. 09. 2022    0 Líbil se vám tento článek?

První říjnový víkend bude Slaný oslavovat dobré jídlo a výročí místní knihovny. Chystají se i zajímavé akce na mezinárodní den seniorů. Na děti čeká cirkus nebo pohádkový les a na své si přijdou i fanoušci desek nebo milovníci medu a včelích produktů. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 1. 10.

V říjnu bude slánská knihovna slavit 125. narozeniny. Navštívit můžete třeba výstavu Čteme, čteme? Čtěme!, která přiblíží dějiny a význam čtení i knihoven. V sobotu dopoledne se můžete těšit na tradiční burzu knih, kde za korunové položky pořídíte kousky, které už nikde nekoupíte.

Kdo rád ochutnává, má možnost si užít den plný specialit různých zemí od rodilých kuchařů, a to díky akci Slaný na talíři. Kromě food trucků, trailerů, stánků s jídlem a pitím tu bude program pro děti plný soutěží a dílniček, show Honzy Ladry a Bobíkův svět. Zajímavý bude i hudební doprovod včetně bubenické show nebo hmyzí speciality.

Do přírody můžete vyrazit třeba na putování za dřevěnými zvoničkami. Klub českých turistů připravil na výběr čtyři trasy s různou náročností.

Na děti bude v lesoparku Háje čekat pohádkový les s kouzelnou cestou plnou nadpřirozených postaviček a v cíli malování na obličej či tvarované balónky.

Koláče a zábava, to bude možné zažít v Kolči díky akci Koláčové posvícení. Kromě soutěže o nejlepší koláč tu bude bohatý program plný folklóru a cimbálovky, vystoupí i klaun Ferda a mimoň Bobr, tým aerobicu a na večer se chystá posvícenská zábava. 

Na mezinárodní den seniorů je pro starší ročníky připravena oslava formou koncertů pro pamětníky v kladenském Domě kultury. Alternativou může být Country odpoledne s chlebíčky zdarma v Žilině.

Neděle 2. 10.

V neděli bude ve Zlonicích probíhat swap dětského oblečení a charitativní sbírka. Vyměnit nebo koupit tu můžete oblečení pro děti a darovat teplé svrchní oblečení či boty na zimu ženám bez domova.  

Milovníci desek a starých CD by neměli vynechat tradiční kladenskou burzu LP a CD, kde bude výběr z tisíce titulů. Můžete tu něco nakoupit, prodat či vyměnit.

Máte rádi med? Různé druhy bude možné ochutnat na Besedě o včelařství v Nelahozevsi. Seznámíte se s životem včel, včelími produkty a vytvoříte si vlastní svíčku ze včelího vosku.

Víkend 1. a 2. 10.

S rodinou můžete po oba dny vyrazit na Kladno na představení největšího českého Cirkusu Humberto. Případně lze navštívit jen jeho zajímavý zvěřinec plný exotických zvířat.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 4 hodinami
Mikuláš bude nadělovat i ve Slaném a okolí Letos nás čeká premiéra velké mikulášské akce na Masarykově náměstí. Ta byla minulý ro...
Michal Jůza - před 7 hodinami
Policie obvinila ze zavinění požáru panelového domu v Žižkově ulici ve Slaném dva muže, kterým brzo ráno 23. listopadu vybuchla va...
Není to tak dlouho, co po covidovém odkladu začaly jezdit turistické motoráčky ze Straškova do Zlonic tak, jak je naprojektovalo...
Premium články
Lokomotivní depo v Lužné u Rakovníka sloužilo pravidelnému provozu do poloviny 90. let minulého století. Už tehdy v něm a jeho oko...
Ať už do Železničního muzea Zlonice zamíříte v sobotu 21. května 2022 ze směru od Straškova, Loun nebo Slaného, máte jedinečnou př...
Reklama   •   Koupit reklamu