Dnes je 1. červenec 2022, svátek má Jaroslava
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: Street Food a Tuplák, hornictví nebo medová pouť Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: Street Food a Tuplák, hornictví nebo medová pouť
Michal Jůza - 17. 06. 2022    352    0 Líbil se vám tento článek?

Nadcházející červnový víkend se ve Slaném sejdou milovníci piva i dobrého jídla. Letošní Slánský Tuplák je totiž spojený se Street Food Festivalem. Vyrazit můžete také za historií nebo na mlsání medu. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 18. 6.

Stejně jako každý měsíce si můžete zajít do chodby Knihovny Václava Štecha ve Slaném na tradiční Dařiště a nechat se podarovat nebo udělat radost někomu dalšímu.

V sobotu je poslední den, kdy můžete ohodnotit díla z keramiky v tradiční soutěži Keramického festivalu a vyzkoušet si třeba točit na kruhu nebo se zapojit do keramických a výtvarných dílniček.

Zúčastnit se turnaje v pétanque a užít si koncert můžete na Kulturně-sportovním odpoledni v Otrubech. Stačí si sehnat dvoučlenný tým a zapsat se v kategorii junior nebo dospělý.

Doslova pro každého je určen Běh míru Kladno – Lidice. Je přizpůsoben i pro rodiny s kočárky, seniory s holemi či handicapované. A v cíli čeká zajímavý program plný umělců i sportovců.

Za medem, tancem, hudbou, šermíři a dalším zábavním programem můžete vyrazit na Medovou pouť v zámku Koleč. Zajímavostí bude třeba taneční vystoupení se psy. Nejen med si tu můžete nakoupit v mnoha stáncích a prodej bude doplněn také o dílničky.

Neděle 19. 6.

V neděli se můžete vydat na procházku za historií hornictví. Projdete se po místech, kde probíhala těžba uhlí, a dozvíte se něco více o plánovaném velkolepém projektu Velkodolu Slaný.

Za kulturním zážitkem můžete třeba do piaristické kaple ve Slaném, kde je připraven koncert landscape folku Petra Linharta.

Víkend 18. - 19. 6.

Pivo, hudba a street food, to je kombinace, kterou si můžete ve Slaném užít po celý víkend díky akci Slánský Tuplák. Těšit se můžete třeba na vystoupení kapel Brutus, Totální nasazení, Claymore nebo Alkehol.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 13 hodinami
První červencový víkend přivítá letní prázdniny několika menšími akcemi. Rodiny s dětmi si budou moci užít pouťové posezení, progr...
Michal Jůza - 29. 06. 2022
Na oslavu konce školního roku je pro děti připravena ve Slaném a okolí řada odměn za dobré známky nebo jen za vysvědčení. Zdarma s...
Michal Jůza - 28. 06. 2022
Ve středu 27. června 2022 proběhlo již 27. zasedání Zastupitelstva města Slaného. Bezmála tříhodinové setkání mělo na programu 21...
Reklama   •   Koupit reklamu