Dnes je 31. leden 2023, svátek má Marika
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: slavnosti světla, adventní trhy, sportovní poháry a čerti Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: slavnosti světla, adventní trhy, sportovní poháry a čerti
Michal Jůza - 25. 11. 2022    0 Líbil se vám tento článek?

Poslední listopadový víkend bude ve Slaném a okolí především ve znamení světel. Rozsvítí se vánoční výzdoby, začnou adventní trhy a jarmarky, budou se plnit přání. Můžete se těšit i na první vánoční koncerty. Pro milovníky sportu bude na výběr z krasobruslení, běhu nebo bojového umění. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 26. 11.

Sobotní dopoledne ve Slaném bude patřit zajímavé přednášce o betlémech Kladenska a Slánska v městském kině.

Pokud máte rádi med a produkty vyrobené z včelího vosku, nevynechejte Medový den na Ostrově. Čeká vás výroba adventních věnců, dárků, dekorací a zdobení medových perníčků.

Milovníci sportu budou mít na výběr hned ze dvou akcí. Fanoušky krasobruslení čeká další ročník celodenní soutěže Slánská brusle, a kdo dává přednost pohybu venku, může se zúčastnit Slánských běhů a vydat se na 12kilometrovou trať.

V podvečer se ve Slaném rozsvítí vánoční světelná výzdoba v rámci akce Slavnost světel. Těšit se můžete na lampionový průvod, anděly na chůdách, vánoční trhy i koncert. Součástí bude i Strom splněných přání, díky kterému může kdokoliv obdarovat děti z dětského domova.

Opět po roce se zahrada slánské restaurace Na Střelně přemění ve Vánoční jarmark.  Bude plný vánočních dekorací, cukroví, rukodělných výrobků a nebude chybět ani něco na zahřátí.

Nedaleká Kačice zve na Otevřené vánoční dvorky, které budou rozmístěny po celé obci. Na programu bude kromě rozsvícení vánočního stromu i hudební vystoupení.

Fanoušky skupiny Deratizéři zase potěší slavnostní koncert k oslavě 20. výročí kapely ve slánském divadle. Zazní tu i písně, které na běžných vystoupeních neuslyšíte.

Neděle 27. 11.

Sportovat se bude i v neděli. Ve Slaném se totiž bude konat gala večer bojového umění. V rámci akce TCB fight night tu budou celý den probíhat jednotlivé soutěže ligy.

Komu se zalíbí slavnostní rozsvícení vánočního stromku, může si ho zopakovat hned na několika místech v okolí. Smečenský vánoční strom se rozsvítí za znění vánoční hudby, a zábavního programu s Bárou Ládrovou. Zlonická slavnost světla bude spojená s adventními trhy. Královický vánoční strom zase začne zářit za hudebního doprovodu kapely Blueberry, která tak zahájí své letošní tour Slánského vánočního zpívání.

Navštívit čerty přímo v pekle a vysloužit si první mikulášskou nadílku bude možné na Knovízské skále. Knovízští čerti opět připravili cestu plnou kulis jako je čertovská kuchyně, váhy hříchů a nebude chybět ani Dorota Máchalová nebo Lucifer. A na konci trasy bude čekat Mikuláš s andělem a rozdělovat dětem balíčky.

 

Zdroj obr.: MěÚ Slaný


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Když vloni na podzim oznámil Středočeský kraj jednoznačně, že žádné vlaky mezi Slaným a Louny neobjedná a jejich jízdy ukončí 9....
Michal Jůza - 27. 01. 2023
V nedalekých Lánech se potvrdilo nové ohnisko ptačí chřipky. Veterináři proto vytýčili uzavřené pásmo, do kterého kromě šesti obcí...
Michal Jůza - 27. 01. 2023
Poslední lednový víkend bude plný tanečních možností. Vybrat si budete moci z plesů nebo DJ party. Slánská ledová plocha bude po o...
Premium články
Lokomotivní depo v Lužné u Rakovníka sloužilo pravidelnému provozu do poloviny 90. let minulého století. Už tehdy v něm a jeho oko...
Ať už do Železničního muzea Zlonice zamíříte v sobotu 21. května 2022 ze směru od Straškova, Loun nebo Slaného, máte jedinečnou př...
Tomáš Čech - 18. 08. 2021
Celkem tajně začaly v dubnu mezi Slaným a Straškovem poprvé v historii jezdit o víkendech turistické vlaky zavedené současným vede...
Reklama   •   Koupit reklamu