Dnes je 30. březen 2023, svátek má Arnošt
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: řemeslný jarmark, karnevaly, masopust nebo cirkus Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: řemeslný jarmark, karnevaly, masopust nebo cirkus
Michal Jůza - 03. 03. 2023    0 Líbil se vám tento článek?

První březnový víkend bude plný zábavy. Rodiny s dětmi si budou moci vybírat z řady zajímavých akcí od karnevalu, hudební show, až po cirkus. Nebude chybět ani trocha sportu, kterým tentokrát přispějete na Pomocné tlapky. Na své si přijdou i nadšení čtenáři. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 4. 3.

Sobotní dopoledne bude ve Slaném tradičně patřit burze knih. Budete si z ní moci odnést vyřazené knihy, které už nikde neseženete, za korunové ceny.

Novinkou bude první z mnoha pravidelných měsíčních Řemeslných jarmarků na Masarykově náměstí. Organizátoři slibují kromě rukodělných výrobků a autorské tvorby i farmářské dobroty a bohatý doprovodný program s hudbou a zábavou pro děti.

Odpoledne bude celé patřit dětem. Knihovnický karneval v městském centru Grand nabídne třeba představení oblíbeného hudebního divadla Hned vedle, soutěže či bohatou tombolu.

Kdo si oblíbil masopustní průvody a dobroty, neměl by vynechat dozvuky v podání Masopustu v Černuci. Těšit se můžete na tradiční zvyky, zabijačku i večerní zábavu.

Spojit zábavu s pohybem a ještě tím přispět na dobrou věc můžete prostřednictvím Karnevalového běhu. Společný výběh v maskách Sítenským údolím je vhodný i pro mamky s kočárky a jeho výtěžek poputuje na výcvik asistenčních psů v organizaci Pomocné tlapky.  

Neděle 5. 3.

Neděle bude patřit dětem. Ve Stochově se koná zábavně edukační show Rarášci Michal a Eda a raubíř Pepino, která bude plná písniček, povídání, tancování a zábavy.

Alternativou může být program kladenského Nejúžasnějšího karnevalu, který bude v duchu superhrdinů a láká třeba na kouzelníka, tance a hry i zajímavou tombolu.

Víkend 4. a 5. 3.

Za zábavou s celou rodinou můžete po celý víkend vyrazit na Kladno na představení Cirkusu Metropol. V šapitó se představí cvičitelé se svými zvířecími svěřenci, vzdušná baletka či zábavný klaun.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 

Zdroj obr.: Knihovna Václava Štecha ve Slaném 

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 2 hodinami
V letním kině ve Slaném probíhá obnova stánků. Ty stávající již byly ve velmi neuspokojivém stavu a musely být zlikvidovány. Nově...
Michal Jůza - před 2 hodinami
Aprílový víkend bude plný vítání jara, jarmarků, velikonočních dekorací i tematických akcí pro celé rodiny. Program pro děti připr...
Michal Jůza - před 13 hodinami
Česká pošta plánuje od 1. června 2023 uzavřít bez náhrady až 300 poboček. Obavy mají hlavně větší obce s více pobočkami, kterých s...
Reklama   •   Koupit reklamu