Dnes je 25. květen 2022, svátek má Viola
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet TIPY NA VÍKEND: Parní lokomotivou, na pivo, tanec nebo za zvířátky Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: Parní lokomotivou, na pivo, tanec nebo za zvířátky
Michal Jůza - 11. 05. 2022    313    0 Líbil se vám tento článek?

Nadcházející květnový víkend opět vyjede na trať historický vlak s parní lokomotivou. Na své si přijdou milovníci piva a tance. S dětmi můžete vyrazit třeba na akce se zvířátky, ať už to bude výstava, závody, podzemí nebo zoopark. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 14. 5.

Pro chovatele, ale i pro rodiny s dětmi je připravena Výstava drobného zvířectva v areálu modelářského střediska ve Slaném. Kromě králíků, morčat, holubů a drůbeže tu můžete obdivovat i exotické ptactvo nebo akvarijní rybičky.

Milovníky piva určitě potěší Karlštejnský pivní festival, který slibuje kromě ochutnávek oblíbeného nápoje i bohatou zábavu. Na programu jsou koncerty, umělečtí bednáři nebo škola čepování. A nebude chybět ani dětská zóna pro malé návštěvníky.

Pro dobrou věc můžete navštívit v Domě dětí a mládeže ve Slaném Bazárek oblečení pro Nadaci mateřství nebo se zúčastnit tanečního workshopu a přispět tak na zlepšení péče o matky a novorozence v časném šestinedělí. Během celé akce bude v budově probíhat doprovodný program pro děti. Ty si budou moci vyzkoušet tanečky do hudby nebo navštívit výtvarný koutek.

Kdo má rád tanec a exotiku, neměl by vynechat Orient dance, soutěžní přehlídku orientálních tanců ve slánském kulturním centru Grand.

V nedalekých Tuřanech proběhne Veselý Kejkolák, tradiční závod nejen na kolech pro celou rodinu.

Do Solvayových lomů můžete vyrazit na Den s netopýry. Na prohlídce podzemních prostor se o nich dozvíte řadu zajímavostí od odborníků.

Výborným zážitkem určitě bude i jízda parním vlakem do Bochova, při které si užijete historickou lokomotivu, vyhlídkový vůz nebo původní bufetový vůz.

Neděle 15. 5.

Kdo rád tvoří, může se zúčastnit workshopu Papírový modelář, kde si postaví jednoduchý papírový model nebo historické dioráma

Víkend 14. - 15. 5.

Po celý víkend láká rodiny s dětmi na zahájení sezóny zoopark Zájezd. Těšit se můžete na živou hudbu, komentovaná krmení, jízdy na poníkovi, sokolnické představení a děti se vyřádí na obří trampolíně a skákacím hradu. Nebude chybět ani malování na obličej.

V Královicích budou zase po oba dny probíhat Westernové závody v Královickém dvoře, kde si můžete jako divák užít nejen koně, ale i tematickou atmosféru.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 

 

 

 

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 21 hodinami
Společnost Lidl nedávno oznámila svůj záměr otevřít ve Slaném druhou prodejnu v ulici Dražkovická. Ta má obsloužit hustě obydlenou...
Michal Jůza - 19. 05. 2022
Nadcházející květnový víkend se vrátíme do dob dávno minulých. Připomeneme si husity i staročeské tradice. Více akcí v jednom dni...
Michal Jůza - 18. 05. 2022
V budově staré radnice ve Slaném vznikne nové kontaktní místo policie, tak zvaný POL POINT. Jde o moderní způsob komunikace občana...
Reklama   •   Koupit reklamu