Dnes je 5. říjen 2022, svátek má Eliška
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: městské slavnosti, akce se zvířátky, veteráni i turistika Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: městské slavnosti, akce se zvířátky, veteráni i turistika
Michal Jůza - 08. 09. 2022    292    0 Líbil se vám tento článek?

Další zářijový víkend je plný velkých městských slavností a akcí pro celé rodiny. Na své si přijdou i milovníci zvířátek, veteránů nebo vážné hudby. A připraveny jsou i turistické výzvy. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 10. 9.

S dětmi můžete vyrazit třeba na výstavu drobného zvířectva ve Slaném. Kromě zvířátek tu bude čekat i doprovodný program v podobě výstavy kaktusů, živé hudby nebo ukázek králičího hopu.  

Alternativou mohou být křtiny hříbátek v Černuci s možností povozit se na koňském hřbetě, nakrmit koníky a prohlídnout si stáje i nové přírůstky.

Dalším lákadlem na rodinný výlet je akce Den horníků na Mayrovce. Kromě prohlídek expozic přibude výstava vozidel z 2. světové války, několik hudebních vystoupení a pro děti skákací hrad, soutěže nebo koňský potah.

Za sportem se můžete vydat na plochou dráhu, kde bude probíhat Finále MMČR juniorů.

Pohyb a objevování zajímavých míst spojuje akce Benešovské toulky. Začíná se ve Slaném a na výběr budou trasy pro pěší i cyklotrasy v různých délkách – 7, 15 nebo 18 km.

Nejen pro milovníky veteránů se bude konat další ročník tradičního Lidického okruhu. V době spanilé jízdy bude zdarma otevřen Památník Lidice a je připraven doprovodný program s koncerty, ukázkami práce hasičů a psovodů, historickými kočárky a pro děti vystoupení s balónky nebo dílničky.

Kdo nestihl minulý víkend Královické slavnosti, může si ještě užít Dožínky v Peruci. Po tradičním průvodu čekají návštěvníky četné koncerty, speciální scéna pro děti, historický šerm, letové ukázky dravců, výstavy a dožínková zábava.

Další slavnosti se budou konat v rámci Dne obce Dolany. Akce potěší příznivce skupiny ABBA a Karla Gotta, ale nebude chybět ani program pro děti v podobě písniček, skákacího hradu, kolotoče nebo střelnice. A na večer se chystá ohňostroj.  

Neděle 11. 9.

V neděli se bude ve Slaném konat koncert Jaroslava Hutky. Český folkový hudebník, skladatel a písničkář tu zazpívá své lidové balady.

Za vážnou hudbou můžete vyrazit na nedaleký zámek Nelahozeves, kde se koná již 71. ročník festivalu Dvořákova Nelahozeves. Kromě koncertů s Dvořákovým repertoárem budou připraveny komentované prohlídky skladatelova rodného domu i dalších historických objektů a workshopy pro děti.

Víkend 10. a 11. 9.

Památky a další zajímavé objekty ve Slaném se otevřou veřejnosti díky Dnům evropského dědictví. Program bude probíhat na deseti různých místech a těšit se můžete na komentované prohlídky, zpřístupnění interiérů, nově zrestaurovanou mozaiku nebo na hudební vystoupení. Dozvíte se i něco o plánovaných projektech.

Na celý víkend je opět připraven program v Kumpánově zahradě. V sobotu se tu chystá večerní promítání filmu Podezřelá pravda. V neděli odpoledne zahrada ožije druhým kolem pěvecké soutěže “Slaný má talent“.  

Po oba dny budou probíhat Městské slavnosti Smečno. Kromě koncertu Bohuše Matuše a Magdy Malé vás zabaví humor Zdeňka Izera a vaše děti zase Honza Ladra se svojí show pro nejmenší.

Slavit bude i naše okresní město. Na Dny města Kladna je připraven opravdu bohatý kulturní i hudební program. Četné koncerty doplní třeba autogramiáda a představení nových dresů Rytířů Kladno nebo velkolepý ohňostroj. Děti určitě nadchne vystoupení divadelní hudební skupiny Kašpárek v rohlíku.  

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 4 hodinami
Před 125 lety vznikla ve Slaném první knihovna plně přístupná veřejnosti. Byla jednou z mála s tolika svazky a velmi oblíbená u ne...
Michal Jůza - 04. 10. 2022
Architekti představili veřejnosti studii revitalizace veřejného prostoru sídliště Pražská ve Slaném. Na podnět občanů zakomponoval...
Michal Jůza - 01. 10. 2022
Stovky lidí dnes vyrazily na Masarykovo náměstí na street food. Akce Slaný na talíři do města přilákala kuchařské mistry z nejrůzn...
Premium články
Lokomotivní depo v Lužné u Rakovníka sloužilo pravidelnému provozu do poloviny 90. let minulého století. Už tehdy v něm a jeho oko...
Ať už do Železničního muzea Zlonice zamíříte v sobotu 21. května 2022 ze směru od Straškova, Loun nebo Slaného, máte jedinečnou př...
Reklama   •   Koupit reklamu