Dnes je 25. květen 2022, svátek má Viola
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: Lidová řemesla, Pravěk, koloběžky nebo mažoretky Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: Lidová řemesla, Pravěk, koloběžky nebo mažoretky
Michal Jůza - 06. 05. 2022    367    0 Líbil se vám tento článek?

Nadcházející květnový víkend bude plný tradic a lidových dovedností. Těšit se můžete na hrnčíře a jiná řemesla, folklórní soubory nebo na májové slavnosti. S dětmi si můžete zahrát na princezny a rytíře nebo se vydat do Pravěku. A nebudou chybět ani sportovní výzvy. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 7. 5.

Do přírody láká Klub českých turistů Slaný, který připravil pro zájemce Jarní toulky. Z Masarykova náměstí se můžete vydat na několik připravených tras pro pěší i pro cyklisty.

První sobotu v měsíci je v Knihovně Václava Štecha ve Slaném tradiční burza knih, na které můžete získat vyřazené knihy za korunové ceny.

Obec Černuc zve po třiceti letech na májovou slavnost, tentokrát pod názvem Máje nadivoko. Tradiční průvod doplní zábava plná tanců a hudby.

Milovníky českých tradic může zaujmout Folklórní festival Tuchlovická pouť, který bude plný hudby a tance.

Neděle 8. 5.

S dětmi můžete vyrazit třeba na Hrad Červený Újezd, kde bude probíhat Den princezen a rytířů. Připraveny budou stanoviště s hrou, soutěže, vyzkoušíte si lukostřelbu a odnesete si zábavnou fotografii na památku.  

Alternativou mohou být dětské závody na kolech a koloběžkách v Knovízi, kde na děti čekají sladké odměny.

Víkend 7. - 8. 5.

Po celý víkend se v Berouně konají oblíbené hrnčířské trhy. Představí se tu řemeslníci z celé republiky a v sobotu to můžete spojit s návštěvou Berounského koláče, folklórní slavnosti se soutěží o nejlepší koláč.

Hrad Točník se v rámci akce Mamuti na oba dny promění v sídliště pravěké tlupy. Na rodiny s dětmi tu čeká tematický program plný pravěkých dovedností, hra i malá odměna.

Nedaleká obec Šlapanice láká na výstavu drobného zvířectva a Izidorskou pouť na místním hřišti.

Do sportovního areálu Stochova můžete v sobotu i neděli přijít fandit závodnicím Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu.

Díky výzvě na pomoc hrdinům si může zaběhat a ještě tím přispět na veterány. Za každý kilometr, který o víkendu zdoláte, dostanou 5 Kč.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 23 hodinami
Společnost Lidl nedávno oznámila svůj záměr otevřít ve Slaném druhou prodejnu v ulici Dražkovická. Ta má obsloužit hustě obydlenou...
Michal Jůza - 19. 05. 2022
Nadcházející květnový víkend se vrátíme do dob dávno minulých. Připomeneme si husity i staročeské tradice. Více akcí v jednom dni...
Michal Jůza - 18. 05. 2022
V budově staré radnice ve Slaném vznikne nové kontaktní místo policie, tak zvaný POL POINT. Jde o moderní způsob komunikace občana...
Reklama   •   Koupit reklamu