Dnes je 9. červen 2023, svátek má Stanislava
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: husitské slavnosti, výstava zvířectva, traktoriáda nebo dvorky Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: husitské slavnosti, výstava zvířectva, traktoriáda nebo dvorky
Michal Jůza - 19. 05. 2023    432    0 Líbil se vám tento článek?

Nadcházející květnový víkend bude ve Slaném patřit především husitům. Městské slavnosti nabídnou nejen návrat do historie, ale i spoustu zábavných her či hudebních vystoupení. Na své si přijdou i milovníci cyklistiky a obdivovatelé traktorů. Děti se mohou vyřádit třeba na výstavě drobných zvířátek nebo procházkové tajence. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 20. 5.

V sobotu se bude ve Slaném konat hlavní část městských Husitských slavností. Celodenní program zahájený slavnostním průvodem bude pokračovat vystoupeními šermířů, sokolníků, komediantů i kejklířů. Nebude chybět ani jarmark. Zlatým hřebem budou koncerty kapel Poletíme? a NO NAME.

Dopoledne ve Slaném bude tradičně patřit i darům. Na Dařišti v chodbě knihovny si můžete udělat radost dárkem pro sebe nebo přijít obdarovat někoho jiného.

V Tuřanech se koná již 15. ročník cyklistického sranda závodu Veselý Kejkolák. Na trase čekají veselé úkoly a v cíli odměny pro nejšikovnější závodníky.  

Letos poprvé se chystá akce Traktoriáda v Třebízi. Závody traktorů se pojedou na místní motokrosové trati.

Slánská akademie volného času připravila zajímavou přednášku na téma Pražské Jezulátko a jeho garderoba. Dozvíte se tu mnohé zajímavosti třeba o oblečcích, které sošce darovali panovníci jako Marie Terezie.

S dětmi můžete vyrazit třeba na slánskou Výstavu drobného zvířectva. Kromě zvířátek a ptactva tu bude čekat i doprovodný program pro děti i dospělé v podobě ukázek králičího hopu, tomboly či výstavy kaktusů. Děti ocení i mazlící koutek s králíčky a kozičkami nebo malování na obličej.

Neděle 21. 5.

V neděli se můžete vydat do Tuřan a Libovice na Garážový výprodej s procházkovou tajenkou. Kromě otevřených dvorků a garáží je připravena pro děti hra s tajenkou. Odměnu za její vyluštění si vyzvednete v tuřanském ateliéru Mentolka.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 23 hodinami
Nadcházející červnový víkend bude otevírat zahrady. Dozvuky oslav svátku dětí zajistí dětské dny či pohádková zoo. Na své si přijd...
Michal Jůza - 06. 06. 2023
Při nehodě na silnici I/7 u Slaného zemřeli v pondělí odpoledne dva lidé a další jsou zranění. Střet s nákladním vozem nepřežil os...
Michal Jůza - 06. 06. 2023
Od dnešního dne (6. 6. 2023) až do konce léta nebude podle vyhlášené přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích možné voln...
Reklama   •   Koupit reklamu