Dnes je 1. červenec 2022, svátek má Jaroslava
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: Husitské či staročeské slavnosti, pouť na Říp nebo Želví den Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: Husitské či staročeské slavnosti, pouť na Říp nebo Želví den
Michal Jůza - 19. 05. 2022    432    0 Líbil se vám tento článek?

Nadcházející květnový víkend se vrátíme do dob dávno minulých. Připomeneme si husity i staročeské tradice. Více akcí v jednom dni můžete navštívit díky speciálnímu dni Cyklohráčku. A nebude chybět ani zábavná rodinná turistiky či tvoření. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 21. 5.

V sobotu ve Slaném vypuknou dlouho očekávané Husitské slavnosti. Tradiční průvod v kostýmech doplní bohatý program s bitvou na náměstí, aktivitami pro děti, večerními koncerty či ohňovou show. Letos organizátoři překvapí i řadou novinek.

Na vlakovém nádraží ve Slaném proběhne další letošní akce v rámci Dnů Pražské integrované dopravy – Den Cyklohráčku. Těšit se můžete na speciální jízdy vlakem pro děti a historickým autobusem nebo doprovodné programy na zastávkách.

Pro tvořivé ručičky je připraven v Knihovně Václava Štecha květnový Babinec. Tentokrát se bude tvořit jarní věneček. Na chodbě před knihovnou budete moci obdarovat či být obdarováni během pravidelné akce Dařiště.

Modely letadel, pozemní bojové techniky, figur a dalšího v různých měřítcích a kategoriích si můžete prohlédnout na výstavě modelářů ve Slaném. Přihlášení si mohou zasoutěžit v rychlostavbě vybraného modelu.

Odpoledne můžete zavítat do nedalekých Řisut na Staročeské máje. Kromě průvodu nebude chybět ani májová zábava.

Aktivní rodiny určitě potěší tradiční turistická a zábavní akce Pouť Českého Anděla. Na účastníky čeká bezmála pět kilometrů dlouhá trasa ze Ctiněvsi na Říp. Na programu je řada vystoupení, loutkové divadlo, tvořivé dílny a řemeslné stánky.  

Večer si můžete užít hudební styly dance, house nebo techno v rámci akce Reprák v Háji. V lesoparku Háje vystoupí kapely Peet Flue, Deren, Stack a Papik Brothers.

Neděle 22. 5.

V neděli je pro rodiny s dětmi připraven program plný zábavy a ponaučení na Želvím dnu v zooparku Zájezd. Projdete si speciální kvízovou stezku napříč celou zoo, děti čeká malování na obličej s želví tematikou, trampolína a skákací hrad. V nákupem v želvím stánku podpoříte ochranu těchto živočichů.

Víkend 21. - 22. 5.

Po celý víkend se můžete zajet podívat na drezuru koní a testy ovladatelnosti do jezdeckého areálu v Královickém dvoře, kde bude probíhat Czech Summer Open 2022.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 14 hodinami
První červencový víkend přivítá letní prázdniny několika menšími akcemi. Rodiny s dětmi si budou moci užít pouťové posezení, progr...
Michal Jůza - 29. 06. 2022
Na oslavu konce školního roku je pro děti připravena ve Slaném a okolí řada odměn za dobré známky nebo jen za vysvědčení. Zdarma s...
Michal Jůza - 28. 06. 2022
Ve středu 27. června 2022 proběhlo již 27. zasedání Zastupitelstva města Slaného. Bezmála tříhodinové setkání mělo na programu 21...
Reklama   •   Koupit reklamu