Dnes je 10. srpen 2022, svátek má Vavřinec
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet TIPY NA VÍKEND: Den dětí, veteráni, mobilní planetárium i historické slavnosti Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: Den dětí, veteráni, mobilní planetárium i historické slavnosti
Michal Jůza - 27. 05. 2022    533    0 Líbil se vám tento článek?

Poslední květnový víkend bude věnován především dětem. Na oslavu svátku našich nejmenších je připraveno hned několik akcí. Oblíbené historické slavnosti pokračují ve Velvarech a opět se do našeho okolí sjedou veteráni. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 28. 5.

V sobotu bude Slaný patřit dětem. Letošní Den dětí od Ostrova proběhne v lesoparku Háje a připraveny jsou herní karty, hodnotné výhry, skákací hrady, malování na obličej, auťáky i koutek pro nejmenší.  

Zvídavé děti se mohou dozvědět něco o Slaném díky speciální procházce Adamova cesta do středověkého města. Kromě zábavného poznání čeká na účastníky soutěžní klání o kopu stříbrňáků.

Pro tvořivé ručičky je připraven kurz drátování, na kterém si můžete vyrobit vlastní strom života složený z kamenů, které se k vám hodí.

Odpoledne můžete zavítat do nedaleké obce Svinařov na staročeské máje. Kromě průvodu a kácení krále se chystá i zábava s kapelou Ikaros.  

Milovníky veteránů určitě potěší již pátá Kladenská veterán rallye. Na účastníky čekají přehlídky historických automobilů nebo projížďky historickým autobusem po Kladně a spousty dalšího.  

Neděle 29. 5.

V neděli je pro rodiny s dětmi připraven program plný zábavy a ponaučení na Dětském dni na hvězdárně ve Slaném. Na zahradu hvězdárny přijede velké mobilní planetárium, ve kterém se bude promítat pro různé věkové kategorie.

Návštěvu zámku Nelahozeves můžete spojit s programem pro děti. Je tu pro ně připravena Cesta pohádkovým lesem. Těší se na vás živé pohádkové bytosti, budete plnit zajímavé úkoly, získávat odměny a na konci trasy se občerstvíte u Křemílka a Vochomůrky. 

Kdo si nestihl užít slánské husitské slavnosti, může vyrazit v neděli na Velvarské slavnosti, které se konají u příležitosti povýšení Velvar na královské město. Na programu bude královský průvod, rytířský turnaj, středověká kuchyně a řada dalších historických lákadel.

Víkend 28. - 29. 5.

Ještě tento víkend bude naposledy možné zažít Putování za strašidly v libušínském Hradišti. Cesta bude plná zábavných úkolů – zacvičíte si s Divoženkami, budete poznávat obrázky s Ježibabou nebo vyvádět ducha z bludiště.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 17 hodinami
Středočeský kraj vyhlásil další ročník ankety Cena hejtmanky. V rámci ní můžete nominovat občany ze svého okolí, kteří pomáhají os...
Michal Jůza - 04. 08. 2022
První srpnový víkend bude plný akcí pro děti i pro milovníky hudby a historie. Vybrat si můžete mezi pouťovou oslavou, středověkou...
Michal Jůza - 02. 08. 2022
Ačkoliv letní měsíce obvykle bývají spíše klidnější, ve Slaném se toho událo celkem dost. Došlo k otevření zrenovovaného parku v D...
Premium články
Lokomotivní depo v Lužné u Rakovníka sloužilo pravidelnému provozu do poloviny 90. let minulého století. Už tehdy v něm a jeho oko...
Ať už do Železničního muzea Zlonice zamíříte v sobotu 21. května 2022 ze směru od Straškova, Loun nebo Slaného, máte jedinečnou př...
Reklama   •   Koupit reklamu