Dnes je 1. červenec 2022, svátek má Jaroslava
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: Cesta kolem světa, festivaly, veteráni nebo triatlonek Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: Cesta kolem světa, festivaly, veteráni nebo triatlonek
Michal Jůza - 24. 06. 2022    261    0 Líbil se vám tento článek?

Poslední červnový víkend bude plný akcí pro celé rodiny. Můžete si zahrát na světoběžníky v Peruci, vyzkoušet triatlon v Kačici nebo pohádkovou cestu v Královicích. Na své si přijdou i milovníci veteránů a velkých strojů. Z hudby si můžete vybrat mezi folkem, keltskou hudbou a dalšími. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 25. 6.

V sobotu je pro naše nejmenší naplánován Dětský den v Královicích. Kromě oblíbeného malování na obličej se můžete těšit na pohádkovou cestu, dětský pětiboj nebo ukázky zásahu IZS.

Alternativou pro celou rodinu je Kačický CHOBOTfest. Vystoupení kapel bude letos spojeno s triatlonkem. Pro děti je připraven doprovodný program s bublinkovou show, balónkovým mágem, malováním na obličej nebo vodním zorbingem.

Milovníci folku mají možnost navštívit festival Folkové Řisuty. Vystoupí zde sedm kapel, včetně místní s názvem Mandala.

Kdo má rád veterány, neměl by vynechat XXXII. ročník jízdy do vrchu Knovíz – Olšany. Dopoledne je připravena výstava veteránů a odpoledne bude patřit jízdě automobilových a motocyklových závodníků.

Do prostor výrobních hal, odkud putují jeřáby do celého světa, se dostanete díky Dnu otevřených dveří Konecranes and Demag. Na programu jsou prohlídky výroby s odborným výkladem průvodců.

Neděle 26. 6.

V neděli se můžete vydat třeba na Říp na koncert keltské, irské a skotské hudby. Zároveň tím někomu pomůžete, výtěžek totiž půjde na pomoc Ukrajině.

Pro rodiny s dětmi je u zámku v Peruci připravena Cesta kolem světa za 80 minut. Na kilometrové trase parkem tu budou čekat postavy z celého světa s výpravnými dekoracemi a děti budou u každé zastávky muset plnit úkoly.

Za kulturním zážitkem je možné vyrazit třeba do piaristické kaple ve Slaném, kde bude v neděli odpoledne koncert písničkářky Evy Sukové, známé jako Blondýna.  

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 14 hodinami
První červencový víkend přivítá letní prázdniny několika menšími akcemi. Rodiny s dětmi si budou moci užít pouťové posezení, progr...
Michal Jůza - 29. 06. 2022
Na oslavu konce školního roku je pro děti připravena ve Slaném a okolí řada odměn za dobré známky nebo jen za vysvědčení. Zdarma s...
Michal Jůza - 28. 06. 2022
Ve středu 27. června 2022 proběhlo již 27. zasedání Zastupitelstva města Slaného. Bezmála tříhodinové setkání mělo na programu 21...
Reklama   •   Koupit reklamu