Dnes je 5. říjen 2022, svátek má Eliška
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: bouldering a býk, gulášování, trocha historie nebo slavnost květin Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: bouldering a býk, gulášování, trocha historie nebo slavnost květin
Michal Jůza - 23. 09. 2022    289    0 Líbil se vám tento článek?

Další zářijový víkend Slaný ožije boulderingem a rožněním. Zajímavý program bude připraven i pro nadšené rybáře, milovníky květin, fanoušky guláše či vína. A na své si přijdou i příznivci historie. S dětmi se můžete vydat třeba za superhrdiny. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 24. 9.

Na malé rybáře i nerybáře čekají v sobotu hned dvě soutěže. Porovnat své nadání na rybaření budou moci v rámci Slánského kapra u rybníku Novas a nebo u Cukruvarského rybníku ve Studeněvsi, kde se konají dětské rybářské závody.

Kdo si chce zkrášlit dovom na zimní svátky zajímavou dekorací, má možnost zavítat do slánské knihovny na Babinec a vyrobit si tu vánočního skřítka.

Máte rádi guláš? Pak byste neměli vynechat jednu ze soutěžních akcí ve vaření tohoto tradičního pokrmu. Buď si zajeďte na Hejkalovo Gulášování do Tuřan u Slaného, kde bude i doprovodný hudební program a tombola, nebo vyrazte na Gulášové klání v Tuchlovicích. Zde se návštěvníci stanou porotou, která bude hodnotit výtvory soutěžících.

Poctu hrdinům mobilizace 1938 můžete složit na památeční akci v lesoparku Háje. Bude tu připraven doprovodný program pro celou rodinu.

Užít si tvoření pro celou rodinu a zároveň udělat něco dobrého pro charitu můžete na Dni řemesel a tvoření v Doksech. Kromě řemeslníků tu bude připraven hudební program, klauni a výtvarné dílničky.

Později odpoledne se můžete vydat do Pcher na koncert Českého saxofonového kvarteta Slaný, které tu vystoupí v rámci Pcherského hudebního léta.

Neděle 25. 9.

V neděli se bude v Kumpánově zahradě ve Slaném konat poslední koncert sezóny. U kavárničky Café Poeta tu vystoupí Františka Stropnická s kapelou.  

Exkurz do historie československého opevnění můžete spojit s turistikou díky zhruba desetikilometrové společné vycházce za historií.

S dětmi si můžete užít Den superhrdinů v Zooparku Zájezd. Čekat tu bude kvízová stezka, malování na obličej a samozřejmě zvířátka. Kdo přijde v masce superhrdiny, může získat zajímavé ceny.

Milovníci květin mají jedinečnou možnost navštívit květinovou slavnost ve Studeněvsi, tentokrát zaměřenou na jiřiny. Těšit se můžete na procházky zahrady či občerstvení v malé kavárničce.

Víkend 24. a 25. 9.

Ve Slaném se již tradičně bude současně konat MMČR v boulderingu a rožnění uherského býka. Uvidíte tu českou lezeckou špičku na velké lezecké stěně, ale i finále mistrovství ČR v chození po laně. V rámci programu čeká na nejmenší Houbařská pohádka a hudební doprovod zajistí skupiny Papa Joe a Laura a její tygři.

Pokud dáváte přednost vínu, můžete po oba dny navštívit Karlštejnské vinobraní. Ukáže se tam i Karel IV. s chotí Eliškou Pomořanskou a nebudou chybět rytířské turnaje či dobové tance.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 5 hodinami
Před 125 lety vznikla ve Slaném první knihovna plně přístupná veřejnosti. Byla jednou z mála s tolika svazky a velmi oblíbená u ne...
Michal Jůza - 04. 10. 2022
Architekti představili veřejnosti studii revitalizace veřejného prostoru sídliště Pražská ve Slaném. Na podnět občanů zakomponoval...
Michal Jůza - 01. 10. 2022
Stovky lidí dnes vyrazily na Masarykovo náměstí na street food. Akce Slaný na talíři do města přilákala kuchařské mistry z nejrůzn...
Premium články
Lokomotivní depo v Lužné u Rakovníka sloužilo pravidelnému provozu do poloviny 90. let minulého století. Už tehdy v něm a jeho oko...
Ať už do Železničního muzea Zlonice zamíříte v sobotu 21. května 2022 ze směru od Straškova, Loun nebo Slaného, máte jedinečnou př...
Reklama   •   Koupit reklamu