Dnes je 5. říjen 2022, svátek má Eliška
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Tip na výlet / Kultura TIPY NA VÍKEND: bazárek, vinobraní, středověké slavnosti nebo koncerty Vytvořit článek
TIPY NA VÍKEND: bazárek, vinobraní, středověké slavnosti nebo koncerty
Michal Jůza - 15. 09. 2022    307    0 Líbil se vám tento článek?

Nadcházející zářijový víkend je plný tradičních akcí jako jsou festival vinobraní nebo Svatováclavské slavnosti. Na své si přijdou i milovníci vážné a duchovní hudby, tvořivé ručičky a naši nejmenší. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Sobota 17. 9.

Kdo si chce vyměnit šatník a udělat něco pro potřebné, má možnost to spojit díky Velkému charitnímu bazárku ve Slaném. Kromě oblečení a obuvi tu nakoupíte za příznivé ceny i školní potřeby, ložní prádlo a další věci.

Pro tvořivé ručičky bude v sobotu v Tuřanech připraven kurz zdobení plechových dóz. Naučíte se tu techniku patinování a transferovou metodu a domů si odnesete tři originální výtvory.  

Na rodinný výlet můžete vyrazit třeba na festival Vinobraní na zámku Nelahozeves, jehož vrcholem bude koncert legendární skupiny Mňága a Žďorp. Na děti tu čeká bohatý program zahrnující lisování révy, skákací hrad a trampolíny, soutěž v pojídání vaflí, tvořivé dílny a herní zónu.

Dětem bude určeno Diskotančení s Bárou Ladrovou plné princezen a superhrdinů. Na stezce plné úkolů bude možné vyhrát zajímavé ceny a připraveny jsou i další soutěže a tanečky.

Návrat do Středověku se bude konat na hradě Okoři. Místní Svatováclavské slavnosti budou plné dobové hudby, tanců a šermířských vystoupení. Nebude chybět ani rytířský turnaj nebo tanečnice s hadem.

Vážnou hudbu slavného českého skladatele si můžete vychutnat díky koncertu Pocta Antonínu Dvořákovi. Mimo Dvořákových skladeb uslyšíte i díla Mozarta a Chopina.

Neděle 18. 9.

V neděli se bude ve Slaném konat koncert sboru Byzantion. Komorní smíšený pěvecký sbor zaujme příznivce řecko-byzantské a slovanské duchovní hudby východní Evropy.

Ať už se vydáte kamkoliv, přejeme vám krásný víkend!


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 4 hodinami
Před 125 lety vznikla ve Slaném první knihovna plně přístupná veřejnosti. Byla jednou z mála s tolika svazky a velmi oblíbená u ne...
Michal Jůza - 04. 10. 2022
Architekti představili veřejnosti studii revitalizace veřejného prostoru sídliště Pražská ve Slaném. Na podnět občanů zakomponoval...
Michal Jůza - 01. 10. 2022
Stovky lidí dnes vyrazily na Masarykovo náměstí na street food. Akce Slaný na talíři do města přilákala kuchařské mistry z nejrůzn...
Premium články
Lokomotivní depo v Lužné u Rakovníka sloužilo pravidelnému provozu do poloviny 90. let minulého století. Už tehdy v něm a jeho oko...
Ať už do Železničního muzea Zlonice zamíříte v sobotu 21. května 2022 ze směru od Straškova, Loun nebo Slaného, máte jedinečnou př...
Reklama   •   Koupit reklamu