Kladno je dál extraligové!

MJ - 23.04.2024
Kategorie: Sport

Rytíři dosáhli na vytyčený cíl v nejkratším možném čase a vítězstvím 4:0 na zápasy nad Vsetínem si zajistili extraligovou účast i pro příští sezonu. Kladno ve čtvrtém zápase dvakrát ztrácelo, dokázalo ale vývoj otočit i díky dobré práci speciálních týmů, když rozhodující branku na 4:3 vstřelil v oslabení Matyáš Filip.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Hokejisté Vsetína vstoupili do druhého „domácího“ utkání v Brně aktivně a hned v prvních pěti minutách vybojovali dvě přesilové hry. Při první nebezpeční nebyli, ale při druhé byli blízko otevření skóre – Machala však trefil jen tyčku a Rytíři se ubránili. Na druhé straně zahrozil Sideroff, který nabral rychlost na pravé straně, bekhendovým blafákem ale na Maksima Žukova nevyzrál. Kladno si poté mohlo pomoct taky přesilovkou, jenže naložilo s ní ještě hůř než jeho soupeř. Po ztrátě kotouče na modré čáře vyrazili vpřed Machala se Štěpánem Bláhou a druhý jmenovaný propálil Adama Brízgalu – 1:0.

Valaši si poté přenesli do druhé třetiny početní výhodu, znovu ji ovšem nevyužili a vzápětí se sami museli bránit dokonce ve třech. A Rytíři jejich nedisciplinovanost rychle potrestal. Ticháček vypálil od modré čáry a mezi kruhy tečoval puk až do sítě kapitán Radek Smoleňák – 1:1. Stejný hráč mohl v další přesilovce vývoj otočit, jenže u tyčky ho skvěle vychytal vsetínský gólman. Hosté tak odskočili do vedení až při hře pět na pět. Slováček prudce vypálil po vyhraném buly, Deven Sideroff si sebral volný puk a šikovně ho dorazil za Žukova – 1:2. Kladenská radost ale dlouho netrvala. Brízgala v oslabení nedosáhl na střelu z první z mezikruží a rozdíl byl smazaný. Stejně jako v prvním případě se i tentokrát trefil bývalý kladenský hokejista – tentokrát Ondřej Machala – 2:2.

A Vsetín si dokázal povzbuzení z vyrovnávací branky přenést i do třetího dějství. Z něj uběhla jen jedna minuta a 11 sekund a Štěpán Bláha se po chytré přihrávce zpoza brány trefil podruhé v utkání – 3:2. Rytíři si ale opět pomohli přesilovou hrou. Martin Procházka nevymýšlel nic složitého, tvrdě vypálil z vrcholu levého kruhu a procedil kotouč až do brány – 3:3. A stejně jako soupeř i hosté dokázali posléze udeřit i v oslabení. Matyáš Filip dostal puk v přečíslení od Slováčka a zakončil naprosto přesně – 3:4. Vsetínští v závěru ještě zkusili hru bez brankáře, ani v šesti už ovšem nenašli recept na skvělého Brízgalu.

OHLASY TRENÉRŮ

Vsetín: Jiří Weintritt: My jsme se i za stavu 0:3 na zápasy na tento duel připravovali pečlivě a první třetina byla podle našich představ. Měli jsme dobrý pohyb a aktivitu, z čehož jsme vytěžili gól v oslabení. Co mě mrzí, tak jsou dvě technické chyby po sobě ve druhé třetině, což si myslím, že rozhodlo zápas. Postavili jsme tím totiž Kladno zpět na nohy. Obdrželi jsme během oslabení tři na pět gól a za krátkou chvíli další. Potom jsme ještě sice bojovali, ale tahali jsme se s Kladnem o gól a bylo to o tom, kdo udělá o tu jednu chybu navíc. Bohužel jsme to byli my. Prohráli jsme 4:0 a Kladnu gratuluju, nicméně musím pochválit svůj tým. Kromě druhého zápasu na Kladně, kdy jsme se porazili sami individuálními chybami, tak si myslím, že tři utkání jsme bojovali velmi statečně a odhodlaně. Bylo to o malých detailech, o gólmanech a Kladno to překlopilo na svojí stranu a zůstává v extralize.

Kladno: Otakar Vejvoda: Byli jsme hrubě nespokojení po první třetině. Nejen se stavem, ale také s tím, že po šesti minutách hrajeme čtyři minuty v oslabení za fauly, které jsou v naší útočné třetině. Potom jdeme na přesilovku, během které dostaneme gól. Bylo to i tím, že hráči na té přesilovce byli studení, jelikož nechodili do té doby na oslabení. Měli možná v té době něco okolo minuty času na ledě. Ve druhé části už byl dobrý pohyb a myslím, že jsme Vsetín přehrávali. Vedli jsme, nicméně opět uděláme faul v útočném pásmu. Ve třetí třetině jsme snad z třetího střídání dostali branku. Tou dobou jsme to už stahovali na tři lajny. Vstřelili jsme pak důležitý gól v přesilovce a následně se nám povedlo to, co udělal Vsetín nám. Tedy dali jsme branku v oslabení a poté jsme to už udrželi.