Dnes je 30. březen 2023, svátek má Arnošt
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Sport Sportovcem roku města Slaného je opět Tomáš Řenč Vytvořit článek
Sportovcem roku města Slaného je opět Tomáš Řenč
Michal Jůza - 23. 01. 2023    0 Líbil se vám tento článek?

Slánské divadlo v pátek hostilo slavnostní vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec Slaného 2022. Nominováno bylo 36 sportovců, týmů či trenérů. Sportovcem roku se již po několikáté stal triatlonista Tomáš Řenč a do síně slávy vstoupil za celoživotní přínos plochodrážnímu sportu Miroslav Rosůlek.

Vyhlášení ankety má ve Slaném dlouholetou tradici, první ročník proběhl už před dvaceti lety. I letos se jednalo o prestižní záležitost, kterou si nenechala ujít řada osobností českého sportu či představitelé města a Středočeského kraje.

Nominováni byli opět ti nejúspěšnější zástupci sportovních klubů, které ve Slaném působí. Trofeje si odnesli nejlepší sportovci, trenéři, týmy i legendy.  

Sportovcem roku se stal již po několikáté triatlonista Tomáš Řenč. Mezi mládeží nejvíce zabodoval lezec František Danda z horolezeckého oddílu Pohodička Slaný.

Kategorii dospělých kolektivů ovládli jezdci na ploché dráze z Autoklubu Slaný. V řadách juniorů zase exceloval tým basketbalistek z BC Slaný.

Cenu za nejlepšího trenéra převzaly Jana Hrachová a Jaroslava Klimešová, které již bezmála deset let připravují nadějné atlety ve Školním atletickém klubu Slaný. 

Do síně slávy byl v letošním roce uveden bývalý československý motocyklový závodník, reprezentant v ploché dráze a později trenér Miroslav Rosůlek z Autoklubu Slaný.

Za rok 2022 obdrželi organizátoři ze Slaného 36 nominací, mezi které mohli fanoušci v lednovém online hlasování rozdělit až pět hlasů. Cenu fanoušků na divadelních prknech převzal motokrosař Ondřej Valenta.  

Pořadí vítězů v jednotlivých kategoriích najdete v přehledu níže.

 

Kategorie Jednotlivci – dospělí

1.       místo Tomáš Řenč - Triatlon Slaný

1. místo v celkovém hodnocení Českého poháru v dlouhém triatlonu, 1. místo v závodu Českého poháru ve středním triatlonu (závod Pálavarace), 2. místo na mistrovství České republiky ve středním triatlonu (závod Czechman), 7. místo na mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu (Almere, Nizozemsko), 15. místo v závodě mistrovství Evropy Ironman (Frankfurt, Německo)

2.       místo Filip Roubíček - TCB GYM

První Čech, který vyhrál mistra Evropy v Sande. Nepovedlo se to nikomu z Oktagonu ani jiné organizace. Je to taky mistr ČR 2022. Jeho poslední fight na YouTube sledovalo 150 tisíc lidi.

3.       místo Eduard Krčmář - AK Slaný

V sezoně 2022 obsadil v Mistrovství ČR jednotlivců 3. místo, slánskému AK pomohl v Extralize družstev ke stříbrné medaili a společně s Robertem Chmeilem získali pro AK Slaný v letošní sezoně mistrovský titul v mezinárodním mistrovství ČR dvojic. Eduard Krčmář startoval i v druholigové polské soutěži za tým Stal Rzeszow.

Kategorie Jednotlivci – mládež

1.       místo František Danda - HO Pohodička Slaný

Člen mládežnické reprezentace, Nominace na mistrovství světa v lezení 2022 v USA – Dalas. 9. místo Evropský pohár obtížnost Dornbirn (AUT), 10. místo Evropský pohár obtížnost Ostermundingen (SVI), Mistr České republiky v lezení na obtížnost 2022 kategorie U18, 2. místo v celkovém pořadí Českého poháru v lezení na obtížnost 2022, 1. místo 1. kolo Českého poháru v lezení na obtížnost 2022, 3. místo na MČR v boulderingu 2022 ve Slaném

 Bez pořadí:

Lukáš Elicer – STC Slaný - Je členem širší reprezentace České republiky v kategorii U13. Patří mezi 3 nejlepší hráče České republiky ročníku 2010. Českou republiku reprezentoval v letošním roce na Euro Mini Champ 2022 ve Francii, kde skončil s kladnou bilancí 6 vítězných zápasů ku 5 porážkám. Na jaře 2022 absolvoval sérii turnajů Grand Prix Praha (otevřenou pro celou ČR) v kategorii U13, povedlo se mu zvítězit ve všech šesti turnajích a následně i v turnaji Masters, který je určený pouze pro nejlepších 16 hráčů celé této série.

Karolína Sachlová – ŠAK Slaný – Tato mladší žákyně vrhačské disciplíny byla v celostátních tabulkách sezony 2022 na 1. místě v hale vrh koulí výkon 12,85, na 2. místě - dráha vrh koulí 12,65, a na 4. místě - dráha - hod oštěpem - 35,32.

Nelly Jabůrková – TCB GYM – Byla 1. v Národním poháru v kickboxu 2022 Lovosice – 3. kolo, 1. na Hungary world Cup 2022, 3. na Mistrovství ČR 2022 v kickboxu.

Emma Cardová – Fight Arena Slaný – Ačkoliv je ještě juniorka, už pár let zápasí v kategorii dospělých a tam letos také získala titul mistryně ČR v Kickboxu, který je pátý v řadě. Dále letos získala v pořadí již třetí pás světového šampiona v Kickboxu K1.

Kategorie Kolektiv – dospělí

1.       místo AK Slaný (plochá dráha) - Krčmář, Chmeil

Dvojice Eduard Krčmář a Robert Chmeil ze severní Moravy přivezli do Královského města Slaný titul mistrů ČR dvojic z Mezinárodního mistrovství ČR dvojic 2022 z Kopřivnice.

2.       místo TCB GYM Slaný

Boxeři a zápasníci přivezli do Slaného tituly Mistr Evropy, několik mistrů ČR, několik vítězství Czech Open a trofeje z mnoha dalších zápasů. Zápasí na amatérských i profesionálních soutěžích a patří pod jeden z nejlepších amatérských klubů v Čechách. Tenhle rok měli fighty v Řecku, Slovensku a Indonésii.

3.       místo BC Slaný - ženy

Basketbalové družstvo obsadilo 8. místo a v probíhající sezoně je na 7. místě.

Kategorie Kolektiv – mládež

1.    místo BC Slaný – basketbal dívky U15

Účastník Extraligy ČR 22/23.

2.    místo HK Lev Slaný – žáci

Slánští hokejisté ročníku 2011 se v loňské sezóně účastnili turnaje Mini Winter Cup 2022, který pořádal Český svaz ledního hokeje a slánská Lvíčata se v konkurenci 32 týmů z celé republiky probojovala až do finálového turnaje v Praze. Slánští hráči se po těsně prohraném čtvrtfinále sice nedostali mezi nejlepší čtyři týmy, ale skupině o 5. - 8. místo kralovali. V malém semifinále deklasovali Prostějov 11:3 a v následném utkání o 5. místo porazili Uherské Hradiště 8:3!

3.    místo TJ Sokol Slaný - nohejbal mládež

Konečné 2. místo v krajském přeboru mládeže v konkurenci dalších pěti týmů (Benešov, Český Brod, Dolní Počernice, Semčice, Čelákovice), Ztráta na 1. Benešov byla pouhé dva body (soutěž probíhala turnajovým způsobem - celkem sedm turnajů).

Kategorie Trenéři

1.       místo Jana Hrachová a Jaroslava Klimešová – Školní atletický klub Slaný

Od roku 2013 pracují pro ŠAK Slaný kategorie přípravek, mají nejvíce tréninkových skupin (4), organizují závody, jsou rozhodčí atletiky, svým entuziasmem strhávají ostatní kolem sebe a vytvářejí super atmosféru.

2.       místo Ronald Tausch – SK Slaný

Za celoživotní přistup ke sportu, zejména k fotbalu, kdy býval i trenérem známé AC Sparty Praha a momentálně se stará, již v důchodovém věku, společně s manželkou, o výchovu dětí jako šéftrenér fotbalu v místním SK Slaný.

3.       místo Lukáš Zeman - Fight arena Slaný

Trénuje děti a mládež více než 10 let, je trenérem a rozhodčím v thajském boxu a v roce 2022 získal se svými svěřenci 6 x titul mistra ČR, 2x pás světového šampiona, titul šampiona národní ligy v thaiboxu a desítky medailí z ostatních turnajů.

Kategorie Síň slávy

Miroslav Rosůlek - Autoklub Slaný

Bývalý československý reprezentant na ploché dráze, jezdec družstva AMK Svazarmu Bateria Slaný. Československý plochodrážní sport reprezentoval v seriálech Mistrovství světa na přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, byl pravidelným účastníkem Mistrovství ČSSR jednotlivců a oporou extraligového slánského týmu, se kterým v roce 1969 vybojoval mistrovský titul.

Cena fanoušků

Ondřej Valenta - 4cross racing – motokros - 12. celkově na Mistrovství republiky juniorů, 2. místo v Krajském přeboru

 

Zdroj obr.: Radek Vondráček, Fb


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 2 hodinami
V letním kině ve Slaném probíhá obnova stánků. Ty stávající již byly ve velmi neuspokojivém stavu a musely být zlikvidovány. Nově...
Michal Jůza - před 3 hodinami
Aprílový víkend bude plný vítání jara, jarmarků, velikonočních dekorací i tematických akcí pro celé rodiny. Program pro děti připr...
Michal Jůza - před 14 hodinami
Česká pošta plánuje od 1. června 2023 uzavřít bez náhrady až 300 poboček. Obavy mají hlavně větší obce s více pobočkami, kterých s...
Reklama   •   Koupit reklamu