Dnes je 30. březen 2023, svátek má Arnošt
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura / Aktuálně Slaný zavádí tradici měsíčních řemeslných jarmarků Vytvořit článek
Slaný zavádí tradici měsíčních řemeslných jarmarků
Michal Jůza - 01. 03. 2023    0 Líbil se vám tento článek?

Každou první sobotu v měsíci se ve Slaném na Masarykově náměstí budou konat jarmarky. Ve spolupráci s městem je bude pořádat firma Trhy Pavel - If Kreativ. První proběhne už tento týden 4. března. Kromě řemeslných a autorských výrobků budou lákat na dobroty od českých farmářů nebo dílničky a doprovodné akce pro děti.  Pokud bude o trhy zájem, zůstanou i na zimní období. 

Po nevydařených pokusech o pořádání farmářských a řemeslných trhů město oslovilo If Kreativ. „Oslovili jsme zkušeného pořadatele, který to dělá v různých městech, a opravdu zve farmáře, řemeslníky a podobně. Takže by tam měly být výrobky z kůže, šustí, dřeva a pak samozřejmě potraviny. Přidaná hodnota jsou aktivity pro děti jako malování na obličej, tetování henou, dílničky nebo historický dřevěný kolotoč," řekl místostarosta Slaného Radek Vondráček. 

Nebude chybět ani hudební produkce. Pořadatel vždy oslovuje místní umělce. První sobotu se mohou návštěvníci zaposlouchat do vystoupení s kytarou Tomáše Fürbachera (Alayn) a zazpívat si s harmonikářem Liborem Králem.

Další jarmark, již Velikonoční, se bude konat v sobotu 1. dubna 2023. Akce se pak má pravidelně opakovat v měsíčním intervalu minimálně do podzimu. „Uvidíme, jestli se to chytne. Rádi bychom to každou první sobotu v měsíci opakovali. Pokud o to bude velký zájem, mohli bychom jet i včetně zimy. Záleží na zájmu Slaňáků," dodal k dalším plánům Vondráček. 

Rozmanitou nabídku řemeslných výrobků a autorské tvorby doplní farmářské dobroty jako zelenina nebo uzeniny, ale i občerstvení v podobě palačinek, perníčků či kremrolí. 

Jarmarky se budou konat vždy v čase od 8:00 do 16:00. 

 

Zdroj obr.: Fb IF Kreativ


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 2 hodinami
V letním kině ve Slaném probíhá obnova stánků. Ty stávající již byly ve velmi neuspokojivém stavu a musely být zlikvidovány. Nově...
Michal Jůza - před 3 hodinami
Aprílový víkend bude plný vítání jara, jarmarků, velikonočních dekorací i tematických akcí pro celé rodiny. Program pro děti připr...
Michal Jůza - před 14 hodinami
Česká pošta plánuje od 1. června 2023 uzavřít bez náhrady až 300 poboček. Obavy mají hlavně větší obce s více pobočkami, kterých s...
Reklama   •   Koupit reklamu