Dnes je 30. březen 2023, svátek má Arnošt
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Slaný zahájilo pravidelné svozy bioodpadu pro rok 2023 Vytvořit článek
Slaný zahájilo pravidelné svozy bioodpadu pro rok 2023
Michal Jůza - 07. 03. 2023    0 Líbil se vám tento článek?

Po zimní přestávce odstartoval ve Slaném pravidelný svoz bioodpadu z domácností. Začal ve středu 1. března a dále bude probíhat každou středu a v liché týdny i ve čtvrtek, a to až do 27. prosince. Nádobu na bioodpad mohou Slaňáci s trvalým pobytem ve městě získat zdarma. 

Svozy bioodpadu ve Slaném jsou naplánovány v jednotlivých ulicích pravidelně jednou za čtrnáct dní. Popelnice v některých částech města tak budou vyváženy v liché týdny buď ve středu nebo ve čtvrtek, jinde zase v sudé týdny vždy ve středu. Přesné datumy svozů podle jednotlivých ulic pro rok 2023 najdete ZDE. Službu zajišťuje pro město společnost Technické služby Slaný. 

Do popelnice na bioodpad je možné házet listí, trávu, zbytky rostlin, kousky větví z keřů a stromů (posekané, nastříhané nebo zpracované štěpkovačem), spadané ovoce, zbytky ovoce a zeleniny, čajové sáčky a kávovou sedlinu nebo skořápky z vajec.

Naopak dovnitř nepatří tekuté zbytky jídel, kosti, maso, uhynulá zvířata, biologicky nerozložitelní látky a jiné odpady. Tím by se totiž znehodnotil už vytříděný bioodpad určený ke kompostování. Technické služby proto varují: Pokud do hnědé nádoby uložíte opakovaně jiný odpad, než pro který je určena, bude vám nádoba odebrána."

Aby byla nádoba vyprázdněna, je nutné ji přistavit na místo, kam obyvatelé pravidelně přistavují nádobu na směsný komunální odpad, a to nejpozději brzo ráno v den svozu. 

Nádobu na bioodpad je ve Slaném možné získat zdarma. Může o ni požádat vlastník rodinného domu, který má na místní adrese trvalý pobyt. Pro její přidělení je nutné kontaktovat Odbor životního prostředí Městského úřadu ve Slaném.

Biologicky rozložitelný odpad rostlinného původu je možné odevzdat i ve sběrném dvoře v Netovické ulici nebo lze využít kontejnery na bioodpad rozmístěné po městě. Mapu jejich umístění najdete ZDE.  

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 2 hodinami
V letním kině ve Slaném probíhá obnova stánků. Ty stávající již byly ve velmi neuspokojivém stavu a musely být zlikvidovány. Nově...
Michal Jůza - před 2 hodinami
Aprílový víkend bude plný vítání jara, jarmarků, velikonočních dekorací i tematických akcí pro celé rodiny. Program pro děti připr...
Michal Jůza - před 13 hodinami
Česká pošta plánuje od 1. června 2023 uzavřít bez náhrady až 300 poboček. Obavy mají hlavně větší obce s více pobočkami, kterých s...
Reklama   •   Koupit reklamu