Dnes je 22. říjen 2021, svátek má Sabina
     Reklama
Úvod Sport Slánský triatlonista Řenč zatím kvalifikaci na Havaj nezískal, mezi světovou špičku však právem patří Vytvořit článek
Slánský triatlonista Řenč zatím kvalifikaci na Havaj nezískal, mezi světovou špičku však právem patří
Karel Infáček - 25. 08. 2021    363    0 Líbil se vám tento článek?

O víkendu se v dánské Kodani konal závod světové série Ironman, kterého se zúčastnil slánský triatlonista Tomáš Řenč. Pokoušel se zde vybojovat kvalifikaci na Mistroství světa na Havaji, což se mu bohužel v nadupané světové konkurenci nepodařilo. Skvělým výkonem při běhu se mu ale podařilo vyšplhat až do Top 10 umístění.

 

Dal jsem do toho maximum. S výsledkem jsem spokojený, ale s umístěním ne," zhodnotil svůj výkon člen Triatlonu Slaný. Nejlepší závodníci se Tomášovi začali vzdalovat už při úvodním plavání (3,8 km). Nedokázal jsem se udržet čelní skupinky. Bohužel se projevilo to, že jsem během zimy a jara nemohl kvůli zavřeným bazénům plavat," řekl s tím, že špička měla letos natrénovány mnohem větší objemy. Byl by zázrak, kdybych s nimi vydržel," dodal Mistr ČR v dlouhém triatlonu.

 

Následovalo 180 km cyklistiky, kam vyrážel s šestiminutovou ztrátou, kterou se mu prvních patnáct kilomterů technické trati po městě nedařilo srovnat. Poté však nasadil své konstantní tempo a s celkovým výkonem na kole byl spokojený.


Že je konkurence na závodě tohoto formátu opravdu obrovská dokázal i fakt, že do závěrečné běžecké disciplíny (42 km) nastupoval jedenatřicetiletý triatlonista až z dvaadvacátého místa. Díky svému nejlepšímu běhu v ironmanu (2:40:50) a také druhému nejlepšímu běhu celého závodu se nakonec dokázal probojovat na desáté místo, když předbíhal jednoho profíka za druhým.
Jsem rád, že jsem nakonec dokázal vyždímat maximum možného," dodal Řenč.


Vstupenku na legendární závod na Havaji si vysloužili pouze závodníci na druhém a třetím místě, vítězi Cameronu Wurfovi se to podařilo s předstihem na dřívějším závodě.


Dalším podnikem, kde může Tomáš Řenč ukázat, jak se podařila jeho letošní příprava, je mistrovství světa organizace ITU, které se koná v polovině září v nizozemském Almere.

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Karel Infáček - před 23 hodinami
Česko čeká ve čtvrtek nárazový vítr s rychlostí na horách dosahující až 125 kilometrů v hodině. Český hydrometeorologický ústav vy...
Karel Infáček - 19. 10. 2021
V pondělí 25. října 2021 se ve Slaném konají oslavy při příležitosti vzniku samostatného Československého státu.  
Reklama   •   Koupit reklamu