Dnes je 1. červenec 2022, svátek má Jaroslava
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Slaňáci mohou komunikovat s policií novým způsobem Vytvořit článek
Slaňáci mohou komunikovat s policií novým způsobem
Michal Jůza - 18. 05. 2022    329    0 Líbil se vám tento článek?

V budově staré radnice ve Slaném vznikne nové kontaktní místo policie, tak zvaný POL POINT. Jde o moderní způsob komunikace občana s policií. Díky němu bude možné podat oznámení okamžitě bez přítomnosti policisty.  Zároveň má zvýšit ochranu obětí trestných činů.

Od pondělí 23. května 2022 bude tato služba k dispozici i lidé ve Slaném. V místnosti zřízené v přízemí budovy městské policie ve staré radnici budou moci komunikovat s policií videokonferenčně, bez čekání. Zároveň už nebude nutné nic podepisovat, protože průběh celého oznámení či výslechu se nahraje a nahrávka se přiloží ke spisu.

POL POINT ve Slaném bude patřit mezi poloobslužné. To znamená, že základní funkce systému zajistí strážníci Městské policie, kteří občana uvedou do místnosti, ověří jeho totožnost a zprovozní videokonferenční zařízení propojené s centrálním místem krajské policie ve Zbraslavi. Následně již komunikuje občan prostřednictvím videokonference bez přítomnosti strážníka. 

Nové kontaktní místo bude možné využít v případech, kdy se stanete obětí trestného činu a nechcete absolvovat výslech na policejní služebně tváři v tvář policistovi. Dále při podání oznámení o trestném činu či o jiném protiprávním jednání, kterého jste byli svědkem nebo jste se o něm dozvěděli. Stejným způsobem lze podat i doplnění k oznámení. Důvod pro využití kontaktního místa může být ale i ryze pragmatický, a to úspora času.

Nově zřízený POL POINT ve Slaném bude slavnostně otevřen v 23. května v 10 hodin mimo jiné za účasti ředitele středočeských policistů, brigádního generála Václava Kučery, a starosty Martina Hrabánka. Město se tak připojí k projektu Krajského ředitelství Policie ČR Středočeského kraje a k několika málo místům, kde je toto technické zařízení již umístěno.

Provozní doba bude odpovídat úředním hodinám Městské policie ve Slaném, které jsou každý všední den od 8 do 15 hodin. 

 

Zdroj obr.: KPČR (obrázek je pouze ilustrační, nejedná se o POL POINT ve Slaném)


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 14 hodinami
První červencový víkend přivítá letní prázdniny několika menšími akcemi. Rodiny s dětmi si budou moci užít pouťové posezení, progr...
Michal Jůza - 29. 06. 2022
Na oslavu konce školního roku je pro děti připravena ve Slaném a okolí řada odměn za dobré známky nebo jen za vysvědčení. Zdarma s...
Michal Jůza - 28. 06. 2022
Ve středu 27. června 2022 proběhlo již 27. zasedání Zastupitelstva města Slaného. Bezmála tříhodinové setkání mělo na programu 21...
Reklama   •   Koupit reklamu