Dnes je 9. červen 2023, svátek má Stanislava
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Sport Rytíři odstartovali letní přípravu pod novým kondičním trenérem. Čeká je osm týdnů dřiny Vytvořit článek
Rytíři odstartovali letní přípravu pod novým kondičním trenérem. Čeká je osm týdnů dřiny
RYTÍŘI KLADNO - 18. 05. 2023    55    0 Líbil se vám tento článek?

V pondělí 15. května se Rytíři poprvé sešli, aby odpálili suchou přípravu před nadcházejícím extraligovým ročníkem. Úvodní testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu ukázaly novému kondičnímu trenérovi Tomáši Hornovi, na čem zapracovat, a od úterý už hokejisté naplno začali pilovat rychlost, vytrvalost, výbušnost, dynamiku a sílu. Před sebou momentálně mají osm týdnů dřiny, po kterých bude následovat třítýdenní volno a následně už se Kladeňáci přesunou v tréninku na led.

Testy dopadly celkově dobře. Samozřejmě tam jsou výjimky, které dopadly hůř, ale ukázalo nám to, že příprava, kterou jsem naplánoval, je správná. Na věci, které kluci potřebují zlepšit, je to zaměřené,“ prozradil po úterním tréninku Horna.

„Testy jsou naštěstí za námi, i když nás to čeká ještě jednou. Všichni to ale zvládli bez omdlení, takže super,“ svěřil se se svými pocity obránce Karel Klikorka, jedna z prvních dvou předsezonních posil.

Pro něj i ostatní hráče zvolil Horna jednofázové tréninky, které ale budou o to intenzivnější. „Dlouho jsem tady nebyl, ale předtím jsem tady x let působil a to jsme měli ráno dvouapůlhodinové tréninky a odpoledne dvouhodinové. Ať je to, jak chce, pořád máte v podvědomí, že bude ještě odpoledne trénink, takže se na něj trochu šetříte, ať chcete, nebo ne. Chci, aby to bylo intenzivní a co nejvíc přizpůsobené hokeji,“ vysvětlil.

Klasickou dřinu v podobě posilovny a běhů hráčům zpříjemní pomocí různých her. „Bude basket, bude fotbal a florbal. Chceme do toho dát i soutěživost a nějaké principy, které budou potřeba na ledě,“ uvedl Horna.

Někdejší výborný útočník se vrátil do známého prostředí, protože za Kladno v minulosti odehrál 561 soutěžních zápasů. V kabině se dokonce potkal i s některými svými bývalými spoluhráči, se kterými vyjížděl na led.

Zažil jsem Kubu Strnada, Tondu Melku a Martina Procházku. Život se ale nějak vyvíjí a teď jsem v pozici trenéra. Většinu kluků ale znám, chodil jsem na hokeje, takže o nich vím. Přišel jsem a kromě juniorů, které jsem neznal, jsem věděl. První týden budu kluky pozorovat a budu si o nich dělat obrázek. Je tam dvacet lidí a každý je jiný, takže jsou potřeba nějaká pravidla, ale zároveň i individuální přístup,“ prozradil kondiční kouč, který dosud působil u fotbalové Sparty a Českých Budějovic.

Ze všech štací, kde jsem byl, jsem se snažil čerpat zkušenosti. Když jsem teď přišel sem, tak se budu chtít vyvarovat věcí, které se mi ukázaly, že nefungují. Potřebujeme, aby kluci byli co nejlépe připravení. Není to samozřejmě jen o mně, já jim můžu říkat, co budu chtít. V první řadě musí chtít oni,“ uvědomuje si Horna.

Kádr Rytířů aktuálně vypadá následovně – brankáři: Adam Brízgala a Landon Bow, obránci: Jakub Babka, Jake Dotchin, Karel Klikorka, Ondřej Slováček, Jiří Ticháček a Václav Veber, útočníci: Matěj Beran, Ondřej Bláha, Matyáš Filip, Antonín Melka, Albert Michnáč, Martin Procházka, Jaromír Pytlík a Jakub Strnad.

Kanaďané se zatím připravují individuálně doma a s A týmem trénují junioři Josef Trojna, Ondřej Kouba a Petr Šíma a také Lukáš Sýkora, který oblékal dres juniorky ještě v posledním ročníku.

Pomalu se zapracováváme, v úterý už jsme měli nějaký běh. Toho nás bude čekat asi víc. Patří to ale k tomu. Já i kluci se na to chceme připravit, abychom příští rok předváděli, na co máme,“ vyhlásil bojovně Klikorka.

 

Zdroj: www.rytirikladno.czLíbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 23 hodinami
Nadcházející červnový víkend bude otevírat zahrady. Dozvuky oslav svátku dětí zajistí dětské dny či pohádková zoo. Na své si přijd...
Michal Jůza - 06. 06. 2023
Při nehodě na silnici I/7 u Slaného zemřeli v pondělí odpoledne dva lidé a další jsou zranění. Střet s nákladním vozem nepřežil os...
Michal Jůza - 06. 06. 2023
Od dnešního dne (6. 6. 2023) až do konce léta nebude podle vyhlášené přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích možné voln...
Reklama   •   Koupit reklamu