Dnes je 25. květen 2022, svátek má Viola
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Roušky vadí žákům i starším učitelům. Vytvořit článek
Roušky vadí žákům i starším učitelům.
Karel Infáček - 19. 09. 2020    489    0 Líbil se vám tento článek?

Pro mnohé učitele je představa celodenní výuky v rouškách a respirátorech tak nepříjemná, že by raději přešli na distanční vzdělávání. Vyslovily se tak školské odbory a i ředitelé mají pro to pochopení. Nicméně bez nařízení z vyšších míst nemohou na distanční výuku přejít.

„Setkáváme se u učitelů s odezvou, že v rouškách a respirátorech je pro ně velmi složité udržet pozornost žáků i nezbytnou kázeň při výuce,“ uvedl šéf odborů František Dobšík.

Obrátil se proto na ministra školství Roberta Plagu (za ANO) a vedení české hygieny, aby se alespoň v okresech, které spadají do posledního stupně pohotovosti semaforu, uzavřely školy. Zatím tam spadá jen Praha, ale roušky i při vyučování jsou nařízeny celoplošně s výjimkou prvního stupně ZŠ.

 

Také podle šéfa Asociace ředitelů ZŠ Michala Černého by stálo za řeč přejít na distanční model, pokud by se výuka v rouškách protahovala. Zejména učitelé cizích jazyků mají problém, protože nejenže s rouškou je horší srozumitelnost jak žáků, tak jejich, ale bez mimiky mluvčího se i hůře osvojuje výslovnost. Nicméně připomněl, že ředitelé základních škol nemohou distanční výuku jen tak nařídit, ale až ve chvíli, kdy jim to nařídí hygiena, ministr zdravotnictví anebo vláda.

Volnější pravidla mají střední školy, ale ani ty nemají všechny karty v hrsti. Jak popsal Právu šéf Unie školských asociací, která sdružuje střední odborné školy, Jiří Zajíček, vyhlásit distanční výuku ředitelé mohou, ale bez posvěcení vyšších míst není povinná.

Zdroj. novinky.cz


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 23 hodinami
Společnost Lidl nedávno oznámila svůj záměr otevřít ve Slaném druhou prodejnu v ulici Dražkovická. Ta má obsloužit hustě obydlenou...
Michal Jůza - 19. 05. 2022
Nadcházející květnový víkend se vrátíme do dob dávno minulých. Připomeneme si husity i staročeské tradice. Více akcí v jednom dni...
Michal Jůza - 18. 05. 2022
V budově staré radnice ve Slaném vznikne nové kontaktní místo policie, tak zvaný POL POINT. Jde o moderní způsob komunikace občana...
Reklama   •   Koupit reklamu