Dnes je 30. březen 2023, svátek má Arnošt
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Slánské spolky Pocta Diegu Maradonovi i Gauguin na Tahiti - Moje kino LIVE Vytvořit článek
Pocta Diegu Maradonovi i Gauguin na Tahiti - Moje kino LIVE
Kulturní zařízení města Slaného - 30. 11. 2020    0 Líbil se vám tento článek?

Projekt Moje kino LIVE opět přináší svým fanouškům týden plný mimořádných filmových zážitků. Nenechte si ujít např. poctu jednomu z nejslavnějších fotbalových mistrů světa, který nás minulý týden opustil, snímek Diego Maradona, kouzelnou francouzskou komedii Raoul Taburin nebo životopisný dokument Gauguin na Tahiti.

 

1. 12. | 18.00                     CINERGY Online artist talk with American Oscar-nominated composer Dustin O'Halloran

Hostem online vzdělávacího programu bude americký pianista, skladatel a umělec Dustin O'Halloran. Programem bude provázet Louise H. Johansen. Přednáška bude v angličtině.

 

Cinergy Praha 

 

2. 12. | 20.30                     Raoul Taburin

Raoul Taburin je příběh kluka, který vyrostl, aniž by se naučil jezdit na kole.

Jestli se někdo vyzná v kolech, pak je to Raoul Taburin (Benoit Poelvoorde). Je nejzručnějším cyklomechanikem v širokém okolí, který dokonale rozumí duším svých zákazníků i těm na jejich bicyklech. Celý život ho ale trápí překvapivé tajemství, které neprozradil ani své milující ženě. Neumí jezdit na kole! Když poklidný život v prosluněném městečku na jihu Francie naruší rozšafný pařížský fotograf, začíná hrozit, že Raoulovo tajemství bude odhaleno... Milá komedie podle stejnojmenné knihy geniálního ilustrátora, humoristy a autora „Mikulášových patálií“ Jeana-Jacquese Sempého vypráví půvabný příběh o přátelství, lásce, důvěře i strachu z vlastní slabosti.

 

Raoul Taburin

 

3. 12. | 20.30                     Diego Maradona

Diego byl usměvavý kluk z předměstí, který miloval fotbal a svou velkou rodinu. Díky obrovskému talentu plnil sny sobě, svým blízkým i stovkám milionů fanoušků po celém světě. V Neapoli, kde by i ďábel potřeboval bodyguarda, se Diego stal Bohem. Fanatický obdiv a slávu bylo těžké ustát a Diego skrýval svou lidskou tvář čím dál víc pod masku Maradony. Tomu nebyly cizí divoké večírky, nevěry, podvody, kokain ani pletky s mafií. Zničující spirála se začala roztáčet. Strhující portrét jedné z nejslavnějších a nejvíce kontroverzních osobností vůbec poskládal držitel Oscara Asif Kapadia (Senna, Amy) z více než 500 hodin záběrů z Maradonova soukromého archivu.

 

Diego Maradona

 

4. 12. | 20.30                     Corpus Christi

Dvacetiletý Daniel projde v nápravném zařízení pro mladistvé duchovní proměnou. Chtěl by se stát knězem, s jeho trestním rejstříkem na to ovšem nemůže ani pomyslet. Když je propuštěn a má začít pracovat v truhlárně na malém městě, převlékne se po příjezdu do kněžského a díky náhodě se ujímá péče o místní farnost. Příchod mladého charismatického pastýře rozčeří stojaté vody a místní komunita, krutě zasažená tragédií, k níž tu došlo, může s jeho pomocí začít pomalu léčit své rány. Uspěje Daniel ve svém poslání? A za jakou cenu?

 

Corpus Christi 

 

5. 12. | 20.30                     Proxima

Eva Green v příběhu o hledání rovnováhy mezi sny a rodičovskou láskou.

Astronautka Sarah (Eva Green) se připravuje na roční pobyt na oběžné dráze. Jako jediná žena ve vesmírné misi „Proxima“ podstupuje psychicky a fyzicky náročný trénink, zatímco pečuje o svou milovanou sedmiletou dcerku Stellu. Perfekcionistka Sarah se snaží v práci podávat stoprocentní a soustředěný výkon, s blížícím se odloučením je to však čím dál složitější. Strhující příběh matky a dcery má navzdory netradičnímu prostředí univerzální téma: hledání rovnováhy mezi osobními sny a rodičovskou láskou. „Tvůrci dostali přístup přímo do nejslavnějšího výcvikového střediska v ruském Hvězdném městečku i do útrob kosmodromu Bajkonur. Divák tak dostává nejen intimní a dojemný příběh o rodičovské lásce a snaze najít rovnováhu mezi rodinou a kariérou, ale i velmi věrnou a vizuálně působivou ukázku toho, co takový let do kosmu obnáší. Filmů o objevování vesmíru už se natočilo spousta. Takový, jako Proxima, jste ale ještě neviděli.“ Kateřina Dvořáková, Aerofilms

 

Proxima 

 

6. 12. | 20.30                     Gauguin na Tahiti – ztracený ráj

“Zavírám oči, abych viděl.” – Paul Gauguin

Z ráje na Tahiti a Markézách až do nejslavnějších muzeí v amerických metropolích. Příběh geniálního malíře i životního rebela Paula Gauguina přibližuje nový snímek Gauguin na Tahiti – ztracený ráj. Nezkrotná touha po svobodě přivedla talentovaného umělce až na druhý konec světa, aby nakonec zemřel všemi opuštěný v odlehlé vesnici Hiva Oa. Jeho odkaz nyní uchovávají nejslavnější muzea světa – Metropolitní muzeum v New Yorku, Institut umění v Chicagu, Národní galerie ve Washingtonu a Muzeum výtvarného umění v Bostonu.

 

Gauguin na Tahiti 

 

Více informací o Moje kino LIVE a možnost zakoupení vstupenek najdete na www.kultura.slansko.cz.

 


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 2 hodinami
V letním kině ve Slaném probíhá obnova stánků. Ty stávající již byly ve velmi neuspokojivém stavu a musely být zlikvidovány. Nově...
Michal Jůza - před 3 hodinami
Aprílový víkend bude plný vítání jara, jarmarků, velikonočních dekorací i tematických akcí pro celé rodiny. Program pro děti připr...
Michal Jůza - před 14 hodinami
Česká pošta plánuje od 1. června 2023 uzavřít bez náhrady až 300 poboček. Obavy mají hlavně větší obce s více pobočkami, kterých s...
Reklama   •   Koupit reklamu