Dnes je 25. květen 2022, svátek má Viola
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Omezení autobusových a vlakových spojů kvůli rozšíření Omikronu Vytvořit článek
Omezení autobusových a vlakových spojů kvůli rozšíření Omikronu
Michal Jůza - 10. 01. 2022    667    0 Líbil se vám tento článek?

V nejbližších týdnech dojde kvůli nárůstu incidence mutace Covid 19 Omikron k omezení některých spojů. Středočeský kraj připravil systémové opatření, kterým chce zajistit co největší míru zabezpečení provozu veřejné hromadné dopravy. I přes tato opatření však nedokáže zabránit neočekávaným výpadkům kvůli chybějícím řidičům autobusů a členů vlakových čet na železnici.

Již v průběhu příštího týdne lze očekávat zvýšení výpadků spojů na jednotlivých linkách v důsledku onemocnění nebo povinných karantén řidičů autobusů či strojvůdců vlaků,“ uvedl mluvčí Integrované dopravy Středočeského kraje (IDSK) Oldřich Buchetka.

IDSK slibuje, že prioritně budou zajištěny školní spoje a spoje v dopravních špičkách, které přepravují cestující do a ze zaměstnání.

Podoba systémových opatření

S platností od 12. 1. 2022 bude dispečink Pražské integrované dopravy (PID) ve spolupráci s dopravci operativně zasahovat do provozu linek. Změny budou zveřejňovány denně, a to vždy v 19 hodin v den před následujícím dnem provozu.

Od příštího týdne (17. 1.) pak dojde k zavedení dočasně omezeného provozu s prioritou zachování školních spojů. Prázdninový provoz se ale obejde bez omezení školních autobusů.  Opatření se dotkne primárně linek s velkou hustotou spojů formou prodloužení intervalu.

Výše uvedená opatření budou platit do odvolání, současný předpoklad je do poloviny února 2022.

Kde zjistíte změny v dopravě?

  • Na webových stránkách PID www.pid.cz
  • Na sociálních sítích PID – Facebook, Instagram, Twitter
  • Na dispečinku – tel. 234 704 560
  • V PID lítačce, která je k dispozici v podobě aplikace pro mobilní zařízení (IOS i Android)

Trvalé změny na linkách PID od 1. ledna

Zároveň od 1. ledna došlo k několika drobným trvalým změnám v jízdních řádech PID. 

  • Linka 565 je nový spoj na trase Kladno, autobusové nádraží – Kladno, Poldi – Kladno, Na Kopci – Vinařice – Hrdlív – Slaný, autobusové nádraží , který nahrazuje zastávky za zkrácenou linku MHD Kladno 609.
  • Linka 330 má upravenou jízdní dobu ve směru Smečno.
  • Linka 592 zajíždějící do Královic obsluhuje novou zastávku „Královice, dvůr“.

 

 

 


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 22 hodinami
Společnost Lidl nedávno oznámila svůj záměr otevřít ve Slaném druhou prodejnu v ulici Dražkovická. Ta má obsloužit hustě obydlenou...
Michal Jůza - 19. 05. 2022
Nadcházející květnový víkend se vrátíme do dob dávno minulých. Připomeneme si husity i staročeské tradice. Více akcí v jednom dni...
Michal Jůza - 18. 05. 2022
V budově staré radnice ve Slaném vznikne nové kontaktní místo policie, tak zvaný POL POINT. Jde o moderní způsob komunikace občana...
Reklama   •   Koupit reklamu