Dnes je 30. březen 2023, svátek má Arnošt
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Od středy se ochladí, teploty spadnou i pod nulu Vytvořit článek
Od středy se ochladí, teploty spadnou i pod nulu
Michal Jůza - 21. 02. 2023    0 Líbil se vám tento článek?

Z teplého počasí na začátku týdne až pod nulu mohou spadnout teploty ve Středočeském kraji. Ochladí se i ve zbytku České republiky a koncem týdne se ve vyšších polohách může objevit i sněžení. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

V noci na středu se začne ochlazovat, při malé oblačnosti se teplota ve Středočeském kraji může dostat až k nule. V druhé polovině týdně bude zataženo nebo deštivo.

Ve čtvrtek a pátek bude podle ČHMÚ v kraji přes den nejvýše sedm až 11 stupňů a v noci se může opět ochladit až k bodu mrazu. V sobotu a neděli denní teploty klesnou na tři až čtyři stupně. V noci na sobotu pak mohou být na Slánsku až minus dva stupně a v noci na neděli dokonce minus tři stupně.

S ochlazením se začne objevovat i sníh, a to zejména na horách. Nejprve bude počasí od úterý do čtvrtka spíše deštivé, s ojedinělými mlhami. V pátek už ale může v polohách nad 800 metrů nadmořské výšky i sněžit a o víkendu se sníh vyskytne také v nižších polohách.

V nejbližších čtyřech týdnech budou podle ČHMÚ teploty odpovídat dlouhodobému průměru pro toto období, někde budou i nadprůměrné. Týdenní průměry nejvyšších denních teplot budou v období ode dneška do 19. března mezi devíti a 11 stupni a průměry nočních teplot mezi nulou a plus dvěma stupni Celsia.

 

Zdroj: ČHMÚ, ČTK

Zdroj obr.: Hippopx


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 3 hodinami
V letním kině ve Slaném probíhá obnova stánků. Ty stávající již byly ve velmi neuspokojivém stavu a musely být zlikvidovány. Nově...
Michal Jůza - před 3 hodinami
Aprílový víkend bude plný vítání jara, jarmarků, velikonočních dekorací i tematických akcí pro celé rodiny. Program pro děti připr...
Michal Jůza - před 14 hodinami
Česká pošta plánuje od 1. června 2023 uzavřít bez náhrady až 300 poboček. Obavy mají hlavně větší obce s více pobočkami, kterých s...
Reklama   •   Koupit reklamu