Dnes je 1. červenec 2022, svátek má Jaroslava
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Nový Lidl ve Slaném přispěje na zlepšení života obyvatel Vytvořit článek
Nový Lidl ve Slaném přispěje na zlepšení života obyvatel
Michal Jůza - 24. 05. 2022    2797    0 Líbil se vám tento článek?

Společnost Lidl nedávno oznámila svůj záměr otevřít ve Slaném druhou prodejnu v ulici Dražkovická. Ta má obsloužit hustě obydlenou část města a nabídnout větší sortiment. Na základě jednání se zástupci města by se investor měl podílet i na vybudování okolní infrastruktury a poskytnout Slanému dar na revitalizaci blízkého Dražkovického parku. Obojí je předmětem návrhu smluv, které ještě musí schválit zastupitelstvo města.

Naším cílem je jít zákazníkům naproti, proto stále hledáme vhodné pozemky a lokality pro umístění nových prodejen napříč Českou republikou. Rozhodující je přitom především spádová oblast, dále velikost pozemku nebo prostor a možnost zásobování. V případě Slaného je historicky první prodejna Lidl umístěna na vstupu do města, která navíc patří k našim menším prodejnám. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli vybudovat ještě jednu prodejnu, která bude blíže pro zákazníky z druhé části města,“ vysvětluje důvody výstavby mluvčí společnosti Lidl Tomáš Myler.

Nová provozovna bude postavena podle konceptu nejmodernějších prodejen, které Lidl v současné době provozuje. Nabídne zákazníkům větší komfortní prodejní plochu, vzdušnější a velkoryse pojatý vnitřní prostor. To umožní umístění širší nabídky sortimentu. „Další výhodou nové prodejny bude prostorné parkoviště a speciálně vyčleněná parkovací místa zde naleznou také rodiny s dětmi. Na parkovišti bude dále k dispozici nabíječka pro elektromobily,“ doplňuje mluvčí.

Nová budova má být šetrná k životnímu prostředí. K tomu přispějí lepší tepelně-izolační vlastnosti, efektivní systém podlahového vytápění a chlazení a použití ekologických chladicích technologií. V interiéru prodejny i na parkovišti bude využito úsporné LED osvětlení a na střeše budovy bude umístěna fotovoltaika.

Lidl by se měl podílet i na rozvoji infrastruktury a revitalizaci parku

Zastupitelé města budou na nejbližším setkání (25. 5.) rozhodovat o návrhu dvou smluv, které by se mohly se společností Lidl podepsat. Podle jedné z nich by měl investor poskytnout Slanému dar na rozvoj infrastruktury a zlepšení života obyvatel v bezprostředním okolí nové prodejny, a to ve výši přes 2,5 mil. Kč. Dle navrženého znění mají být peníze využity na financování již probíhající revitalizace parku v Dražkovické. Pokud to zastupitelé schválí, město by mělo částku obdržet nejpozději do 30 dnů od kolaudace provozovny.

V návrhu druhé smlouvy se má Lidl zavázat v místě mimo jiné k vybudování chodníku, náhradě stávajícího asfaltového krytu novým tichým asfaltem, úpravě přechodu pro chodce, doplnění ostrůvku či osazení novými sloupy a svítidly veřejného osvětlení. Stavbě bude muset ustoupit pět vzrostlých stromů, které stojí v místě budoucího vjezdu do areálu. I  tato smlouva musí projít hlasováním zastupitelstva.

Výstavba prodejny, chodníku a dalších souvisejících staveb by pak mohla začít, jakmile Lidl získá všechny pozemky a potřebná stavební povolení. Podle mluvčího společnosti zatím nelze zahájení stavby a tedy i provozu prodejny přesněji stanovit, jelikož je projekt teprve v rané fázi projednávání.

Zdroj obr.: Lidl ČR


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
  • Varvařovský Pavel Avatar
    Varvařovský Pavel - před 1 měsícem
    Nedomnívám se že zrovna Lídl je kvalitním poskytovatelem produktú.Ale je to múj osobní názor.

Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 12 hodinami
První červencový víkend přivítá letní prázdniny několika menšími akcemi. Rodiny s dětmi si budou moci užít pouťové posezení, progr...
Michal Jůza - 29. 06. 2022
Na oslavu konce školního roku je pro děti připravena ve Slaném a okolí řada odměn za dobré známky nebo jen za vysvědčení. Zdarma s...
Michal Jůza - 28. 06. 2022
Ve středu 27. června 2022 proběhlo již 27. zasedání Zastupitelstva města Slaného. Bezmála tříhodinové setkání mělo na programu 21...
Reklama   •   Koupit reklamu