Dnes je 25. květen 2022, svátek má Viola
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně / Kultura Novoroční ohňostroj ve Slaném letos odkudkoliv Vytvořit článek
Novoroční ohňostroj ve Slaném letos odkudkoliv
Michal Jůza - 29. 12. 2021    2433    0 Líbil se vám tento článek?

Dnes dopoledne (29. 12.) vedení města Slaný definitivně rozhodlo o konání novoročního ohňostroje. Toto slavnostní přivítání nového roku začne jako každoročně 1. ledna v 18 hodin. Novinkou bude online přenos, řeší se i doprovodný zvuk z rozhlasu nebo do mobilního zařízení.

Ohňostroji bude už tradičně předcházet projev starosty města Martina Hrabánka. Ten odstartuje zhruba desetiminutové světelné představení s hudebním doprovodem. Skladby jsou vybrány tak, aby reflektovaly uplynulý rok a zároveň naladily na ten přicházející.

Doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR ohledně setkávání více lidí bere vedení města vážně, proto bude možné ohňostroj sledovat z více míst nebo v online přenosu. „Na pozvánce neuvádíme jako místo ohňostroje Masarykovo náměstí, ale upozorňujeme na možnost sledovat ohňostroj odkudkoli ve Slaném. Proto také chystáme online přenos. Necháváme tedy rozhodnutí na každém jednotlivci, zda chce jít někam, kde bude větší fluktuace veřejnosti, nebo si naopak zvolí nějaké klidnější místo bez lidí, či zvolí online přenos v pohodlí svého domova,“ vysvětluje Jakub Hložek z odboru kultury a památkové péče.

Online přenos budou moci zájemci sledovat na Facebookové stránce města Slaný nebo na YouTube kanále Slaný TV. Novinkou v řešení je také vysílání doprovodné hudby v městském rozhlase. Pokud se využije, bude skladby slyšet kdekoliv ve městě. „Snažíme se technicky zařídit i to, aby si je mohli lidé pustit k ohňostroji online ze svého mobilního telefonu, pokud budou třeba někde v přírodě mimo dosah rozhlasu,“ dodává Hložek.

Reakcí na současnou epidemiologickou situaci je také absence stánků, které v minulých letech ohňostroj na náměstí doprovázely.

Novoroční ohňostroj se do Slaného vrací po roční odmlce. Radnice ho v minulém roce plánovala odpálit z jiného netradičního místa, aby jej bylo možné pozorovat z různých míst ve městě. Nakonec se však nekonal.

Omezení dopravy na náměstí a v okolí

V souvislosti s konáním novoročního ohňostroje bude od pátku 31. prosince od 18 hodin omezen vjezd a parkování na Masarykově náměstí a přilehlých komunikacích ve Slaném. Doprava bude omezena až do 1. ledna do 20 hodin. Podrobnosti si můžete přečíst v Rozhodnutí Městského úřadu nebo v nákresu změny dopravní situace níže.


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 22 hodinami
Společnost Lidl nedávno oznámila svůj záměr otevřít ve Slaném druhou prodejnu v ulici Dražkovická. Ta má obsloužit hustě obydlenou...
Michal Jůza - 19. 05. 2022
Nadcházející květnový víkend se vrátíme do dob dávno minulých. Připomeneme si husity i staročeské tradice. Více akcí v jednom dni...
Michal Jůza - 18. 05. 2022
V budově staré radnice ve Slaném vznikne nové kontaktní místo policie, tak zvaný POL POINT. Jde o moderní způsob komunikace občana...
Reklama   •   Koupit reklamu