Dnes je 25. květen 2022, svátek má Viola
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Nejchutnější kapři se chovají v blízkosti Slaného Vytvořit článek
Nejchutnější kapři se chovají v blízkosti Slaného
Michal Jůza - 21. 12. 2021    612    0 Líbil se vám tento článek?

Kapr stále vede na štědrovečerní tabuli, ostatní ryby nejsou v Čechách tak oblíbené a během roku často putují do zahraničí. Není to ale jen otázka chuti, ale i financí. Za kilo kapra zaplatíte okolo sto korun, například za candáta více jak dvě stě korun za kilogram živé váhy. Ty nejchutnější ryby se podle odebraných vzorků chovají kousek od Slaného ve Mšeci.

Nejlepší tržní váha kapra je do dvou a půl kilo. Ti jdou i nejvíce na odbyt. Ve Slaném pořídíte kapra všude za stejné ceny - do 2,5 kg za 115 Kč za kilo a nad 2,5 kg za 119 Kč za kilo živé váhy. Koupíte ho před supermarkety Billa, Lidl nebo Kaufland. Pro jiné druhy ryb můžete vyrazit do rybáren v okolí.

Vánoce rybářům začínají už v říjnu při výlovech rybníků. Odtud kapři putují do sádek, kde se do prosince vyčistí v čisté vodě, aby na talíři lépe chutnali. Kromě toho chuť kapra ovlivňuje také podloží rybníka. A právě díky opukovému podloží rybníka je prý nejchutnější kapr z nedaleké Mšece.

Kdy a kam pro kapra ve Slaném

  • Slaný BILLA – Vedle supermarketu prodává Klatovské rybářství kapry z Pošumaví. Najdete je tu denně od 7 do 21, a to až do čtvrtka 23. 12. Poslední den se prodejní doba může podle zájmu zkrátit.
  • Slaný Lidl – Před supermarketem v Ouvalově ulici se prodává jihočeský Třeboňský kapr, a to denně od 8 do 18 hodin (doba se může zkrátit podle zájmu lidí) až do 23. 12.
  • Slaný Kaufland – Už pátým rokem koupíte vánočního kapra také před supermarketem Kaufland. Prodejce třeboňských kaprů tu najdete denně od 7:20 do 22 hodin, nejpozději však do čtvrtka 23. 12.

Chcete jinou rybu? Větší výběr nabízejí prodejny rybářů

  • Sádky Mšec – Středisko Mšec patří pod rybářství Mariánské Lázně. Kromě kapra tu mají např. amura, nebo lína. Za kilo živé váhy tu dáte od 90 do 98 Kč. Rybářství Viml má nyní otevřeno denně od 7 do 17 hodin. Prodává se tu ještě do třiadvacátého prosince.
  • Rybník Ráček – Jedná se o revír pro sportovní rybolov v Řevničově. Kromě kaprů prodávají i amura, pstruha, pstruha lososovitého, siven nebo štiku. Otevřeno je denně od 9 do 17 hodin.
  • Ryby Tomáš Vild – V Černčicích koupíte rybu dokonce i na Štědrý den, kdy má prodejna otevřeno od 8 do 12 hodin. Jinak do 23. 12. je otevřeno denně od 8 do 18 hodin. V nabídce je kromě kapra amur, pstruh, štika, jeseter nebo sumec. 
  • Chov ryb Černý - Rodinná firma v Chýni nabízí celoročně prodej živých sladkovodních ryb. Vánoční prodej probíhá až do 23. prosince, a to denně od 9 do 17 hodin.

Pustit nebo nepustit?

Rodiny s dětmi si často přejí odnést domů živého kapra a následně ho pustit zpět do rybníka. Je to ale vůbec pro rybu dobré? Rybáři se shodují, že pokud není ryba nijak potlučená, přežije, i když má méně potravy. Živý kapr vydrží i tři hodiny v tašce, než se dostane do k vám domů do vany. V chlorované vodě pak může strávit maximálně jeden den, pak je lepší ho zabít.

 


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 22 hodinami
Společnost Lidl nedávno oznámila svůj záměr otevřít ve Slaném druhou prodejnu v ulici Dražkovická. Ta má obsloužit hustě obydlenou...
Michal Jůza - 19. 05. 2022
Nadcházející květnový víkend se vrátíme do dob dávno minulých. Připomeneme si husity i staročeské tradice. Více akcí v jednom dni...
Michal Jůza - 18. 05. 2022
V budově staré radnice ve Slaném vznikne nové kontaktní místo policie, tak zvaný POL POINT. Jde o moderní způsob komunikace občana...
Reklama   •   Koupit reklamu