Dnes je 30. březen 2023, svátek má Arnošt
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně / Sport Modernizované pokoje zimního stadionu přivítaly první vzácné hosty Vytvořit článek
Modernizované pokoje zimního stadionu přivítaly první vzácné hosty
Michal Jůza - 11. 01. 2023    0 Líbil se vám tento článek?

První fáze rekonstrukce pokojů v hotelu na slánském zimním stadionu finišuje. Přes 40 let staré ubytování prochází už několik měsíců kompletní modernizací. Nové pokoje přivítaly své první hosty ve středu 11. ledna dopoledne. Připravuje se tu česká hokejová reprezentace před odletem na Zimní světové univerzitní hry. 

Usilovně se finišuje na dokončení první a zásadní etapy rekonstrukce pokojů na zimním stadionu ve Slaném. Už dnes odpoledne totiž přivítaly první vzácné hosty. Konkrétně českou hokejovou reprezentaci, která odtud vyráží na chystanou univerziádu v Lake Placid (USA)," uvedl první místostarosta města Slaný Radek Vondráček.

Na projekt byla v prosinci 2021 zastupitelstvem odsouhlasena částka 3,5 mil. Kč. S realizací se začalo na podzim 2022 a její součástí byla nejen revitalizace interiérů pokojů včetně nových koupelen, koberců či dveří, ale i hotelová chodba se vstupním schodištěm. Investice by se městu měla vrátit díky zvýšení konkurenceschopnosti, kvůli absenci odpovídajícího ubytovacího zařízení totiž nebyl zájem ve Slaném pořádat sportovní soustředení a podobné akce s přespáním. 

Chceme, aby se nám sem začaly vracet možná i národní týmy, samozřejmě spíše mládežnické, tak jsme museli s těmi pokoji něco udělat, protože už byly opravdu dosluhující a potřebovali jsme, abysme tu měli trošku modernější, aby o to naše ubytovací zařízení začal být větší zájem," řekl na tiskové konferenci starosta Martin Hrabánek. 

Pokoje nebudou sloužit jen sportovcům. Bude to jako hotel, máme tady sportovní kempy a soustředění, ale bude to samozřejmě i pro širokou veřejnost. Kdokoliv se bude moci ubytovat," řekl jednatel VSH Slaný Radek Hlavatý,  a dodal: Na dnešní podmínky to bude standardní a já věřím tomu, že to zase oživí zájem o ty mládežnické reprezentace."

Hotel bude mít stejnou kapacitu jako před rekonstrukcí, tedy 45 lůžek. Kromě něj má zimní stadion k dispozici ještě ubytovnu, která nabízí okolo 60 lůžek. 

Zimní stadion byl postaven v roce 1980 a v minulém roce prošel první velkou rekonstrukcí. Stadion slouží pro domácí hokejový klub LEV Slaný, Řisuty tu hrají druhou ligu, HC Zlonice, je tu krasobruslařský oddíl, veřejné bruslení, plus ještě tady máme univerzitní ligu, kde hraje Fakulta telesné výchovy a sportu, která to zde využívá pro zápasy Evropské hokejové ligy," doplnil využití ledové plochy Radek Hlavatý.

 

Zdroj obr.: redakce, Fb VSH Slaný, Radek Vondráček

 

 

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 2 hodinami
V letním kině ve Slaném probíhá obnova stánků. Ty stávající již byly ve velmi neuspokojivém stavu a musely být zlikvidovány. Nově...
Michal Jůza - před 3 hodinami
Aprílový víkend bude plný vítání jara, jarmarků, velikonočních dekorací i tematických akcí pro celé rodiny. Program pro děti připr...
Michal Jůza - před 13 hodinami
Česká pošta plánuje od 1. června 2023 uzavřít bez náhrady až 300 poboček. Obavy mají hlavně větší obce s více pobočkami, kterých s...
Reklama   •   Koupit reklamu