Dnes je 18. leden 2022, svátek má Vladislav
     Reklama
Úvod Tip na výlet / Kultura Mikuláš naděluje i na Slánsku Vytvořit článek
Mikuláš naděluje i na Slánsku
Redakce Infáček - 30. 11. 2021    463    0 Líbil se vám tento článek?

Plánovaná mikulášská akce ve Slaném na Masarykově náměstí byla sice zrušena, ale o nadpřirozené bytosti letos přijít nemusíte, stačí se podívat do okolí. Připravili jsme pro vás pár tipů, kam od pátku 3. 12. až do neděle 5. 12. vyrazit za Mikulášem, čerty a anděly. Nechybí tu ani speciální čertovské akce pro malé i velké.

Knovíz (3. a 4. 12) – Na největší pohádkově čertovskou akci v okolí pod názvem „S Čerty jsou žerty“ lákají Knovízští čerti.  Od 17 do 21 hodin tu bude u Husovy skály opět po roce otevřeno peklo. Na pekelné trase můžete vidět čerty jak váží hříšníky, přidávají pod kotel nebo hrají mariáš, Lucifera i Dorotu Máchalovou. Na konci pak čeká Mikuláš s andělem a nadílkou pro děti. Abyste se nemuseli čertů bát, doporučuje se vzít si pro ochranu husí brko. Stateční absolventi čertovské trasy si s sebou domů odnesou Pamětní list z knovízského pekla. Vstupné je 50 Kč.

Královice (4. a 5. 12.) – V sobotu proběhne mikulášská nadílka v obci Královice. Jezdecký areál Královický dvůr pak na neděli připravil mikulášské překvapení pro děti v podobě projížděk na poníkovi. Jízdy budou probíhat od 13 do 15 hodin a za deset minut na hřbetu poníka dáte 50 Kč.  

Tuřany a Byseň (5. 12.) – Pokud jste z Tuřan nebo z Bysně, místní spolek Hejkal organizuje návštěvy pro obyvatele těchto obcí. Celé procesí s čerty a andělem bude chodit v neděli v podvečer přímo do domácností. Návštěvu je potřeba objednat předem nejpozději do 2. 12., abyste měli jistotu, že se na vás dostane. Stačí vyplnit formulář, který zašlete na info@hejkalos.cz.

Kladno (5. 12.) – Každý rok přijede do města Kladna Mikuláš se svou družinou andělů a čertů na koních a obdaruje ty malé a nejmenší sladkostí a svezením na koni. Letos akce začne v 15 hodin už tradičně průvodem, který půjde od kina Sokol přes třídu T.G.M. až na náměstí Starosty Pavla. Tam bude pokračovat až do 19 hodin. 

Lidice (4. 12.) – Mikulášská nadílka pod širým nebem na vás čeká v sobotu od 17 hodin v malém parku v Lidicích. Mikuláš, čert a anděl všechny hodné děti odmění balíčkem. Pro zahřátí bude připraven čaj a svařák.

Stochov (4. 12.) – Mikulášský mejdan s dílničkami se chystá od 14:30 do 16:30 v sokolovně v obci Stochov. Budou se zdobit perníčky, tancovat a soutěžit. Děti mohou přijít v kostýmech. Ale Mikuláš zde nebude nadělovat balíčky, tak žádné nenoste.

Žilina (4. 12.) – Kulturní komise obce Žilina pořádá v sobotu od 15 hodin zábavný program Mikulášská nadílka a čertovské rejdění se Simonou Vosátkovou. Děti mohou přijít v maskách čertů, andělů i Mikulášů a mohou se těšit na nadílku.   

ZRUŠENO! Hrdlív (4. 12.) – V Hospodě Pod Lipami v Hrdlívě bude od 10 hodin mikulášská nadílka s Honzou Ladrou pro děti a od 19:30 zábava pro dospělé s živou hudbou.

Zvoleněves (5. 12.) – Mikulášská nadílka proběhne v neděli od 15 do 17 také v sále sokolovny ve Zvoleněvsi. Tady čeká vaše děti program s čertíkem Cucinem a živými zvířátky.

Koleč (4. 12.) - Čertovské rejdění alias mikulášská je v sobotu od 15 hodin připravena i v obci Koleč. Úvodem se vydáte na venkovní krátkou stezku s čertovskými úkoly a drobnými odměnami, v závěru odpoledne se můžete těšit na návštěvu Mikuláše s čerty a andělem a jejich nadílku dětem. Vítány jsou kostýmy čertů a čertic.

AKCE SE PŘESOUVÁ! Velvary (3. 12.) – Jestli se chcete znovu začít bát čertů, zkuste zajet do Velvar. V pátek od 17 hodin tu budou na Náměstí krále Vladislava rejdit obávaní krampus čerti z Rakouska, kteří nemají slitování s žádným hříšníkem. Jejich rohy a kožichy jsou vyráběny z horských koz, muflonů a beranů a dokáží vylekat i nejednoho dospělého. Na akci nebude chybět ani ohňostroj nebo ohňová pekelná show a laserové efekty. Vstupné je dobrovolné.

Tipy na Mikulášské prohlídky

Nadílku pro děti s nadpřirozenými bytostmi připravují také někteří provozovatélé turistických cílů. Vybrali jsme pro vás pár oblíbených míst, kde letos Mikuláše a čerty a anděly určitě potkáte.

Mikuláš na letišti (3. 12.) – Letiště Václava Havla Praha připravilo na pátek tradiční mikulášské exkurze. Kromě standardní prohlídky leteckého provozu bude pro návštěvníky v tento den připraven speciální program s mikulášskou nadílkou, fotokoutkem a pro odvážné také možnost nahlédnout do samotného pekla. Série exkurzí je naplánovaná do odpoledních hodin s jednotlivými termíny mezi 15:00 – 17:30. Přesný termín si můžete rezervovat ZDE.

Čertoviny v Mayrau (5. 12.) – V neděli od 14 do 18 bude důl Mayrau ve Vinařicích u Kladna pořádat čertovské prohlídky s mikulášskou jízdou zážitkovým vláčkem, mikulášskou nadílkou, ukázkou práce kovářů, a výtvarnou dílnou. Vlastní nadílku si můžete donést s sebou. Jednotné vstupné bude 40 Kč.

Mikuláš v ZOO parku Zájezd (5. 12.) – Pokud budete chtít nadílku spojit s výletem za zvířátky, můžete využít akci v malé ZOO Zájezd, kterou v neděli navštíví Mikuláš se svou družinou. Od 13 do 16 hodin budou procházet ZOO a rozdávat dobroty všem hodným dětem.

Připomínáme, že pro návštěvníky hromadných a kulturních akcí platí aktuální opatření Ministerstva zdravotnictví. Při vstupu na některé události tak budou muset všichni starší 12 let prokázat svoji bezinfekčnost.

 


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Redakce Infáček - 12. 01. 2022
Rekonstrukce pobočky České spořitelny ve Slaném právě finišuje. Po tříměsíční uzavírce se nové prostory v moderním formátu otevřou...
Redakce Infáček - 14. 01. 2022
Další lednový víkend láká na akce pro děti plné pohádkových bytostí i zvířátek. Nechybí ani sportovní výzvy nebo gurmánská potěšen...
Reklama   •   Koupit reklamu