Dnes je 8. červen 2023, svátek má Medard
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura / Tip na výlet Krteček je ve Slaném, k výstavě se chystá i dětský den Vytvořit článek
Krteček je ve Slaném, k výstavě se chystá i dětský den
Michal Jůza - 07. 06. 2022    925    0 Líbil se vám tento článek?

Část expozice slánského muzea zabral Krteček. Ve čtvrtek (9. 6.) zde proběhne vernisáž výstavy nazvané Zdeněk Miler nejen Krtek. Ta byla do Slaného přesunuta z Kladenského zámku a bude ji možné navštívit až do 16. října. Expozice obsahuje unikátní dokument o výletu Krtečka do kosmu. Připraven je i doprovodný dětský den na náměstí.

Výstava připomínající kladenského rodáka Zdeňka Milera, jeho nesmrtelného Krtečka a další animované postavičky, byla vytvořena u příležitosti oslav nedožitých sto let autora a byla původně umístěna v Kladenském zámku. Jejím cílem je představit dětem atraktivní formou nejen osobnost mezinárodně proslulého výtvarníka a režiséra, ale především jeho tvorbu.

Těšit se můžete na originály skic nebo Milerovu autentickou pracovnu vybavenou původním nábytkem a pomůckami, se kterými výtvarník 50 let pracoval. Velkým lákadlem je i jediná expozice u nás, která dokumentuje výlet Krtečka do kosmu s americkým austronautem Andrewem Feustelem z května roku 2011. 

Malí návštěvníci se zde mohou ponořit do Krtečkova světa v originální tematické herně, setkat se s Milerovými kreslenými postavičkami nebo si užít promítání pohádek. Mimo jiné se tu dozvědí, proč si vlastně autor zvířátko krtka pro svou animovanou postavičku vybral a jak Krteček vznikl. Pro děti jsou připraveny i upomínkové předměty.

Expozici Zdeněk Miler nejen Krtek si budete moci prohlédnout během otevírací doby muzea, tedy vždy od úterka do neděle od 9 do 16 hodin.  

Doprovodným programem k výstavě bude Dětský den v sobotu 22. července na Masarykově náměstí. Více o akci ZDE.

 

Foto: © Do kosmu s Krtkem

 

 

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 21 hodinami
Nadcházející červnový víkend bude otevírat zahrady. Dozvuky oslav svátku dětí zajistí dětské dny či pohádková zoo. Na své si přijd...
Michal Jůza - 06. 06. 2023
Při nehodě na silnici I/7 u Slaného zemřeli v pondělí odpoledne dva lidé a další jsou zranění. Střet s nákladním vozem nepřežil os...
Michal Jůza - 06. 06. 2023
Od dnešního dne (6. 6. 2023) až do konce léta nebude podle vyhlášené přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích možné voln...
Reklama   •   Koupit reklamu