Dnes je 25. květen 2022, svátek má Viola
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Konec parkovacích lístků, Slaný přejde na jiný systém parkování Vytvořit článek
Konec parkovacích lístků, Slaný přejde na jiný systém parkování
Michal Jůza - 22. 12. 2021    2152    0 Líbil se vám tento článek?

Slaný chce v příštím roce modernizovat parkovací systém v centru města. Ten bude nově vyžadovat při placení parkovného registrační značku. Zaváděná technologie umožní pracovníkům městské policie automatizované čtení registrační značky pomocí mobilního telefonu nebo tabletu a její spárování s uhrazeným parkovným.

Změna pro řidiče spočívá v tom, že budou při uhrazení parkovného zadávat v parkovacím automatu registrační značku. Poplatek bude možné jednoduše zaplatit také přes mobilní aplikaci. Tento systém známe třeba z Prahy.

Městská policie už nebude provádět kontrolu parkovacích lístků a karet umístěných za čelním sklem. Kontrola uhrazení poplatku bude probíhat snímáním registračních značek parkujících vozidel do speciální aplikace. Neuhrazení parkovného systém vyhodnotí jako přestupek a prostřednictvím městské policie bude spis přestupku předán do správního řízení. Rovněž tak odpadne vypisování parkovacích lístků, které strážníci neplatičům umisťovali za stěrač vozidla.

Stávající parkovací karty vydané rezidentům platit nepřestanou, jen se na ně vyznačí registrační značka vozidla. Kontrolní aplikace SPZ auta porovná s evidencí registračních značek rezidentů a abonentů, kterým byla parkovací karta vydána.

Modernější systém parkování bude platit až po instalaci nových parkovacích automatů. Předpokládá se, že by mohl být funkční od června 2022.

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 21 hodinami
Společnost Lidl nedávno oznámila svůj záměr otevřít ve Slaném druhou prodejnu v ulici Dražkovická. Ta má obsloužit hustě obydlenou...
Michal Jůza - 19. 05. 2022
Nadcházející květnový víkend se vrátíme do dob dávno minulých. Připomeneme si husity i staročeské tradice. Více akcí v jednom dni...
Michal Jůza - 18. 05. 2022
V budově staré radnice ve Slaném vznikne nové kontaktní místo policie, tak zvaný POL POINT. Jde o moderní způsob komunikace občana...
Reklama   •   Koupit reklamu