Dnes je 1. červenec 2022, svátek má Jaroslava
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Kauza okolo Hlubučka zasahuje i do řízení správy silnic Středočeského kraje Vytvořit článek
Kauza okolo Hlubučka zasahuje i do řízení správy silnic Středočeského kraje
Michal Jůza - 21. 06. 2022    132    0 Líbil se vám tento článek?

Dnes (21. června 2022) se konalo mimořádné zasedání Rady Středočeského kraje, která s okamžitou platností rozhodla o odvolání ředitele Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje Jana Lichtnegera. Ten byl už minulý týden v pátek z důvodu předběžné opatrnosti postaven mimo výkon povolání. Vedení kraje tak reagovalo na zprávy z médií, které v kauze „Hlubuček” ředitele KSÚS zmiňují. 

Janu Lichtnegerovi dosud nebylo sděleno žádné obvinění a taktéž nebyl v kauze vyslýchán. Žádné další oficiální informace nemá vedení Středočeského kraje k dispozici," uvedl mluvčí Středočeského kraje David Šíma.

Rada Středočeského kraje se přesto rozhodla v současné situaci pana ředitele odvolat. „Vyžádám si oficiální informace od Policie ČR a dozorujícího státního zástupce k roli ředitele Lichtnegera v celé kauze. Chtěli bychom činit preventivní kroky, ale v současné době jako politické vedení kraje nemáme žádné jiné informace než z médií. Ředitel Lichtneger nám nemůže ani cokoliv k případu říct, nemůže nám ukázat ani povolení k prohlídce, protože podepsal policii mlčenlivost. My se tak dostáváme do situace, kdy jediné informace, které máme, jsou články z médií, ve kterých paradoxně probíhá vyšetřování téměř on-line a jsou zveřejňovány nelegálně získané informace z živého vyšetřování. Média disponují vyšetřovacím spisem kauzy „Hlubuček,“ disponují nahrávkami, prý i videozáznamy, zatímco my nic z tohoto nemáme a nemůžeme získat. Proto oslovím příslušné orgány, aby mi takové informace také poskytly a my se mohli odpovědně rozhodovat,“ sdělila hejtmanka Petra Pecková.

Podle vedení kraje nebude chod Krajské správy a údržby silnic není nijak omezen a veškeré práce běží podle harmonogramu. „Ubezpečuji všechny obchodní partnery i zaměstnance, že naším krokem se vnitřní fungování KSÚS nemění. Platby za zakázky probíhají standardně a stejně tak není nijak omezeno ani vyplácení mezd,“ ujistil radní Bendl.

Krajská rada také rozhodla o nařízení kontroly celé příspěvkové organizace. Fungování firmy prověří speciálně vytvořená kontrolní skupina, která bude mít za úkol posoudit veškeré strategické kroky ředitele Lichtnegera. Práce výboru začne v nejbližších dnech.

Nový ředitel Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje bude vybrán z výběrového řízení, které bude vyhlášeno co nejdříve.

Jan Lichtneger byl ve funkci od března loňského roku. Tehdy k probíhajícímu vyšetřování silničářů, kdy bylo předchozí vedení spojováno s korupcí a manipulací se zakázkami uvedl: "Osobně to beru jako historii, která se pod mým vedením nebude opakovat."

 

Zdroj obr.: Středočeský kraj

 

 


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 14 hodinami
První červencový víkend přivítá letní prázdniny několika menšími akcemi. Rodiny s dětmi si budou moci užít pouťové posezení, progr...
Michal Jůza - 29. 06. 2022
Na oslavu konce školního roku je pro děti připravena ve Slaném a okolí řada odměn za dobré známky nebo jen za vysvědčení. Zdarma s...
Michal Jůza - 28. 06. 2022
Ve středu 27. června 2022 proběhlo již 27. zasedání Zastupitelstva města Slaného. Bezmála tříhodinové setkání mělo na programu 21...
Reklama   •   Koupit reklamu