Dnes je 25. květen 2022, svátek má Viola
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Sport Jubilejní olympiádu ve Slaném navštíví známí čeští olympionici Vytvořit článek
Jubilejní olympiádu ve Slaném navštíví známí čeští olympionici
Michal Jůza - 13. 05. 2022    344    0 Líbil se vám tento článek?

Aktualizováno 18. 5. v 8:20

Po čtyřech letech se ve Slaném ve dnech 19.-20. května opět utkají mladí sportovci o olympijské medaile. Už po páté tu proběhne Olympiáda dětí a mládeže, která má ve městě už 16letou tradici. Zúčastní se děti ze sedmi pozvaných škol a hosty budou čeští reprezentanti v atletice. Nově přijali pozvání i hokejista Libor Procházka a paralympionik Jiří Ježek. 

Vztyčení olympijské vlajky, zapálení ohně, sliby rozhodčích a závodníků – olympiáda ve Slaném vždy věrně kopíruje znaky klasických světových her. Letošní slavnostní zahájení akce se bude konat na Masarykově náměstí od 17 hodin za účasti starosty města Slaný Martina Hrabánka, který je čestným předsedou Olympiády dětí a mládeže. Program bude moderovat známý sportovní komentátor Štěpán Škorpil. Ti nejmenší zde předvedou své vystoupení ,,Pohyb hrou“. Mladé sportovce poctí svou návštěvou atleti Petr Svoboda, Jiří Mužík nebo Štěpán Janáček, kteří reprezentovali ČR na světových letních olympijských hrách.

Už první den proběhnou na náměstí soutěže ve šplhu na laně a letním biatlonu. Po medailovém ceremoniálu bude program ve 20 hodin zakončen. Následující den bude na sportovištích v areálu městského stadionu rušno. Sportovci se tu utkají například ve štafetovém běhu, vybíjené, streetballu, minikopané nebo v piškvorkách. Vyhlášena je i fotografická a výtvarná soutěž. Závody budou probíhat až do odpoledních hodin, následně čeká hry slavnostní ukončení.

Detail k potvrzeným hostům:

  • Jiří Ježek - paralympionik (nejúspěšnější cyklista paralympijské historie, držitel sešti zlatých olympijských medailí - 2x ze Sydney, 1x z Athén, 2x z Pekingu a z 1x z Londýna) 
  • Libor Procházka - lední hokejista (člen zlatého hokejového týmu na olympijském "turnaji století" v Naganu a mistr světa)
  • Petr Svoboda – atlet (reprezentoval na letních olympijských hrách 2008 v Pekingu)
  • Jiří Mužík – atlet (byl v semifinále na letních olympijských hrách 2000 v Sydney)
  • Štěpán Janáček – atlet (reprezentoval na letních olympijských hrách v Sydney 2000, Athénách 2004 i v Pekingu 2008)

 

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 22 hodinami
Společnost Lidl nedávno oznámila svůj záměr otevřít ve Slaném druhou prodejnu v ulici Dražkovická. Ta má obsloužit hustě obydlenou...
Michal Jůza - 19. 05. 2022
Nadcházející květnový víkend se vrátíme do dob dávno minulých. Připomeneme si husity i staročeské tradice. Více akcí v jednom dni...
Michal Jůza - 18. 05. 2022
V budově staré radnice ve Slaném vznikne nové kontaktní místo policie, tak zvaný POL POINT. Jde o moderní způsob komunikace občana...
Reklama   •   Koupit reklamu