Dnes je 22. říjen 2021, svátek má Sabina
     Reklama
Úvod Sport Evropský pohár v cyklokrosu ve Slaném Vytvořit článek
Evropský pohár v cyklokrosu ve Slaném
Karel Infáček - 09. 10. 2021    37    0 Líbil se vám tento článek?

Během víkendu 9. a 10. října 2021 se na ploché dráze ve Slaném jede třetí díl Toi Tou Cupu, který je bude zároveň i podnikem nultého ročníku Evropského poháru. Do něj jsou zahrnuty sobotní závody kategorií kadeti, kadetky, junioři, juniorky, muži elite a muži U23, ženy a ženy U23. V neděli pak budou závodit žáci a žákyně, ti pouze do seriálu Ti Toi Cupu a také kategorie Masters do EP.

 

Předseda komise cyklokrosu Českého svazu cyklistiky Petr Balogh by rád navrátil českému cyklokrosu lesk a úspěchy minulosti a k tomu má posloužit právě i Evropský pohár. Nadvláda Belgičanů a Nizozemců je obrovská. Evropský pohár bude sérií několika závodů pro mužské i ženské kategorie kadetů, juniorů a jezdců do 23 let. Tuto novinku kvituju. Tenhle projekt povzbudí cyklokros ve střední a jihozápadní Evropě. Chceme dát mladým cyklokrosařům pomocí této nové soutěže nový impuls." Pochopitelně nový seriál má spoustu nedostatků, ale věřím, že příští rok se již bude jednat o hodnotný seriál. Nějak se začít musí," zdůraznil Balogh.

 



Zdroj: www.cyklokros.cz


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Karel Infáček - před 22 hodinami
Česko čeká ve čtvrtek nárazový vítr s rychlostí na horách dosahující až 125 kilometrů v hodině. Český hydrometeorologický ústav vy...
Karel Infáček - 19. 10. 2021
V pondělí 25. října 2021 se ve Slaném konají oslavy při příležitosti vzniku samostatného Československého státu.  
Reklama   •   Koupit reklamu