Dnes je 25. květen 2022, svátek má Viola
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Co přibude ve Slaném – pítka, lavičky, vybavení stadionu nebo dětské hřiště? Vytvořit článek
Co přibude ve Slaném – pítka, lavičky, vybavení stadionu nebo dětské hřiště?
Michal Jůza - 10. 05. 2022    453    0 Líbil se vám tento článek?

O dalším osudu projektů přihlášených do letošního participativního rozpočtu města Slaného rozhodnou místní obyvatelé. Hlasování začne už tento čtvrtek (12. 5.) a o přízeň se ucházejí čtyři projekty. Blíže se s nimi můžete seznámit na veřejné prezentaci v Grandu i na nové webové stránce. Město na realizaci vítězných projektů přispěje celkovou částkou milion korun.

Participativní rozpočet už pátým rokem umožňuje obyvatelům Slaného spolurozhodovat o směřování části veřejných prostředků města. Každý mohl do 28. dubna přihlásit nápad, který by si ve svém okolí přál uskutečnit. V letošním roce se o hlasy obyvatel ucházejí čtyři projekty.

S přihlášenými nápady se můžete blíže seznámit na veřejné prezentaci, kde je představí přímo jejich autoři. Setkání proběhne ve středu 11. května od 18 hodin v Městském centru Grand. Hlasování bude spuštěno hned následující den, ve čtvrtek 12. května.

Hlasovat se bude na speciální webové stránce

Novinkou letošního roku je speciálně zřízená webová stránka, na které se budou záměry prezentovat a jejímž prostřednictvím bude možné i hlasovat. Najdete ji zde: meuslany.cz/participativni-rozpocet.

Zároveň ale zůstane i možnost odevzdat tištěný hlasovací lístek, a to hned na třech místech – v Nemocnici Slaný, na podatelně městského úřadu na adrese Velvarská 136 (přízemí) a v Infocentru pod Velvarskou branou.

Hlasovat budou moci všichni občané Slaného a jeho místních částí, kteří zde mají trvalé bydliště a dosáhli věku 18 let. Každý bude moci uplatnit tři kladné hlasy a jeden záporný.

Poslední možnost udělit hlasy bude 31. května. Poté proběhne jejich sečtení a vyhlášení vítězných projektů v měsíčníku Slánská radnice a prostřednictvím online kanálů města. Projekty budou realizovány leště letos v pořadí vzešlém z veřejného hlasování až do vyčerpání celého alokovaného milionu korun.

Čtyři návrhy přihlášené do letošního participativního rozpočtu jsou následující:

1. Lavičky u Velkého slánského rybníku (Novas)

Diana Hrubešová přihlásila projekt na vytvoření posezení formou instalace laviček u Velkého slánského rybníka zvaného Novas. Ty v současné době v lokalitě chybí, i když je místo obyvateli často využíváno k relaxaci. Příchozí už by si nemuseli sedat přímo na hráz či trávu, na které se venčí i domácí mazlíčci.

Předpokládaný rozpočet je 180 000 Kč.

2. Pítka ve Slaném

Vašek Brůžek přišel s návrhem instalovat pítka na několika frekventovaných místech ve městě. Možnost letního osvěžení a doplnění tekutin zdarma by tak mohlo získat nejen centrum města, ale i sportoviště nebo parky.

Předpokládaný rozpočet je 270 000 Kč.  

3. Lavičky a hlasatelna na atletickém stadionu

Školní atletický klub Slaný přišel s návrhem doplnit kolem atletického stadionu lavičky pro odpočinek sportovců, posezení diváků, ale i pro rodiny s dětmi, které místo využívají pro procházky. Zároveň chce jednoduchou vestavbou do stávající tribuny vytvořit chybějící hlasatelnu.

Předpokládaný rozpočet je 350 000 Kč.

4. Dětské hřiště vedle in-line dráhy

Tereza Kopecká zase představuje veřejnosti projekt na vybudování dětského hřiště za in-line dráhou ve Slaném. Herní prvky jsou v návrhu zaměřeny na menší děti předškolního věku, aby byly využitelné i pro mateřské školy, které prostor pravidelně využívají. Hřiště má podpořit obratnost dětí, různé dovednosti a hravost.

Předpokládaný rozpočet je 352 220 Kč.

Vzhledem k výši rozpočtů jednotlivých nápadů by se letos měly uskutečnit minimálně tři ze čtyř přihlášených. Na prvním v pořadí by se mohlo začít pracovat už v létě. 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 22 hodinami
Společnost Lidl nedávno oznámila svůj záměr otevřít ve Slaném druhou prodejnu v ulici Dražkovická. Ta má obsloužit hustě obydlenou...
Michal Jůza - 19. 05. 2022
Nadcházející květnový víkend se vrátíme do dob dávno minulých. Připomeneme si husity i staročeské tradice. Více akcí v jednom dni...
Michal Jůza - 18. 05. 2022
V budově staré radnice ve Slaném vznikne nové kontaktní místo policie, tak zvaný POL POINT. Jde o moderní způsob komunikace občana...
Reklama   •   Koupit reklamu