Dnes je 25. květen 2022, svátek má Viola
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně / Sport Blíží se běh pro Světlušku, letos i ve Slaném Vytvořit článek
Blíží se běh pro Světlušku, letos i ve Slaném
Michal Jůza - 25. 04. 2022    292    0 Líbil se vám tento článek?

Začal tradiční jarní seriál nočních běhů pro Světlušku. Letos bude tato charitativní sportovně-zábavní akce připravena i ve Slaném. Veškeré peníze ze startovného půjdou na pomoc nevidomým.

Lokální charitativní běh s čelovkami v úplné tmě na podporu lidí s těžkým zrakovým handicapem se uskuteční v pátek 29. dubna od 21 hodin. Akce proběhne za podpory starosty města v areálu letního kina Slaný.

Pro běžce jsou připraveny dva nenáročné okruhy. Ten kratší bude dlouhý 1 km a delší 3 km, takže je zvládne opravdu každý. Noční běh pro Světlušku ale není o tom, kdo zaběhne trasu nejrychleji. Cílem je hlavně osobní zážitek, při kterém zjistíte, jaké to je běžet po tmě a jaké překážky musí nevidomí překonávat každý den.

Program a startovné ve Slaném

Kromě samostného běhu bude pro návštěvníky na místě i doprovodný program:  

  • 19:30 začátek registrace, začátek doprovodného programu (koncert kapely Funny Ukulele Band, hry pro malé i velké, dílničky a občerstvení)
  • 21:00 start benefičního běhu s čelovkami
  • 22:00 ukončení akce

Minimální startovné je 100 Kč. Zaplatit ho lze na účet Domu dětí a mládeže Ostrov nebo přímo na místě akce. Ti, kteří se zaregistrují mezi první stovkou, získají v rámci startovného i čelovku zdarma. Ostatní si čelovku mohou zakoupit na místě za 100 Kč nebo si přinést vlastní svícení na cestu.  

Světluška už vybrala desítky milionů

Běh se každoročně koná v různých městech po celé České republice a těší se velké oblibě veřejnosti. Díky hojné účasti běžců získali organizátoři akce za posledních 10 let na pomoc těžce zrakově postiženým už 20,6 milionů korun.

Více informací a online registrace na stránkách Ostrova ZDE.

 

Zdroj obr.: Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 22 hodinami
Společnost Lidl nedávno oznámila svůj záměr otevřít ve Slaném druhou prodejnu v ulici Dražkovická. Ta má obsloužit hustě obydlenou...
Michal Jůza - 19. 05. 2022
Nadcházející květnový víkend se vrátíme do dob dávno minulých. Připomeneme si husity i staročeské tradice. Více akcí v jednom dni...
Michal Jůza - 18. 05. 2022
V budově staré radnice ve Slaném vznikne nové kontaktní místo policie, tak zvaný POL POINT. Jde o moderní způsob komunikace občana...
Reklama   •   Koupit reklamu