Dnes je 25. květen 2022, svátek má Viola
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Aukce pozemků na Hájích začíná Vytvořit článek
Aukce pozemků na Hájích začíná
Michal Jůza - 07. 01. 2022    983    0 Líbil se vám tento článek?

Již 26. ledna začne aukce prvních pozemků v lokalitě Slaný - Háje. V roce 2022 má být prodáno celkem 45 pozemků z celkových 67 v projektu. Nabízet se tak bude zhruba pět parcel každý měsíc. Prodej pozemků bude probíhat formou elektronické aukce na aukčním portále města Slaný.

Prodej prvních pozemků je rozdělen do dvou aukčních termínů. První aukce bude probíhat od 26. ledna od 12 hodin do 27. ledna do 20 hodin. V tuto dobu budou v prodeji tři pozemkové parcely, a to konkrétně p.č. 1375/7, 1364/56, 1364/57. Druhá aukce se bude odehrávat od 3. února od 12 hodin do 4. února do 20 hodin. Během ní se budou nabízet pozemky p.č. 1375/8 a 1364/58. Prodej bude probíhat na aukčním portále města ZDE.

Po vyzkoušení systému na prvních aukcích plánuje město zveřejnit harmonogram aukcí na všechny ostatní pozemky, které chce v tomto roce prodat. Zájemci si tedy budou moci přesně naplánovat, kdy se chtějí zúčastnit. 

Výchozí ceny za m2 schválilo na svém zasedání zastupitelstvo města v listopadu 2021. U částí pozemku nezatížených ochrannými pásmy plynu a vody bude začínat na částce 4 500 Kč/m2, u částí zatížených inženýrskými sítěmi pak na částce 2 500 Kč/m2. Cena byla oproti původnímu návrhu navýšena kvůli rostoucím cenám stavebních prací a aktuální situaci na trhu s nemovitostmi.

Vyvolávací cena nejlevnějších parcel se tak bude pohybovat těsně nad 3 miliony korun. Většina pozemků pak půjde do aukce se základní cenou mezi 3,5 až 4,2 miliony korun. V nabídce se ale najdou i větší parcely s vyvolávací cenou přes 5 milionů korun. 

Zájemcům jsou nabízeny dvě varianty kupních smluv. Ty se liší v tom, zda kupující uhradí plnou cenu pozemku najednou nebo nejprve jen zálohu. Podle toho na něj bude pozemek převeden buď před vybudováním infrastruktury městem, nebo až po jejím dobudování.

Informace k pozemkům a aktuality můžete průběžně sledovat na webové stránce https://prodejpozemkuslany.cz  nebo na Facebooku Bydlení Háje – Slaný.


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Michal Jůza - před 21 hodinami
Společnost Lidl nedávno oznámila svůj záměr otevřít ve Slaném druhou prodejnu v ulici Dražkovická. Ta má obsloužit hustě obydlenou...
Michal Jůza - 19. 05. 2022
Nadcházející květnový víkend se vrátíme do dob dávno minulých. Připomeneme si husity i staročeské tradice. Více akcí v jednom dni...
Michal Jůza - 18. 05. 2022
V budově staré radnice ve Slaném vznikne nové kontaktní místo policie, tak zvaný POL POINT. Jde o moderní způsob komunikace občana...
Reklama   •   Koupit reklamu