Dnes je 31. červenec 2021, svátek má Ignác
     Reklama
Úvod Aktuálně Aktuálně k prodeji pozemků na Hájích Vytvořit článek
Aktuálně k prodeji pozemků na Hájích
Karel Infáček - 18. 07. 2021    891    0 Líbil se vám tento článek? 0

Vzhledem ke zvýšeným požadavkům na bezpečnost ze strany provozovatele zařízení pro rozvod plynu, které se městu podařilo vyřešit, se posunul termín pro vydání územního rozhodnutí. Z tohoto důvodu se bohužel oddálí i prodej pozemků, který měl začít letos v  létě. Přibližný termín bude nastaven až po vydání územního rozhodnutí, kdy bude také aktualizován harmonogram činností souvisejících s  prodejem. Pokud se nevyskytnou další komplikace, předpokládáme zahájení prodeje ještě letos na podzim. O  zahájení prodeje pozemků budeme informovat přes komunikační zdroje města a  dále tyto informace budou uvedeny na webové stránce projektu na www.prodejpozemkuslany.cz . Zájemce, kteří jsou vedeni v  naší databázi, obešleme s  informací na jejich e -mail. Výčet často kladených dotazů uvádíme. Kompletní dotazy a  odpovědi naleznete na výše uvedených webových stránkách projektu.

 

Na ploše 10,8 ha (cca 108 000 m2), vznikne postupně celkem 67 stavebních parcel, každá o výměře 800-1100 m2, určených pro nízkopodlažní rodinnou zástavbu. Lesopark Háje patří mezi největší zelenou plochu ve Slaném, kam místní rádi chodí za relaxací a sportem. Za poslední rok došlo v oblasti k realizaci několika projektů, které celý lesopark příjemně oživily. Vzniklo zde např. lanové centrum Pavouček, tréninkové fotbalové hřiště pro děti, dětské hřiště, bike park a pump track pro cyklisty. Oblastí prochází část cyklostezky, která je součástí regionální cyklotrasy 202 propojující Louny, Slaný a Kralupy nad Vltavou. V této severní části města chystá město také výstavbu nové sportovní haly. Ta je připravována v souladu s prodejem stavebních parcel a její základy budou položeny pravděpodobně na konci roku 2021.

 

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Jaká je cena pozemku za 1 m2 ?

Výchozí cena pozemků nezatížených ochrannými pásmy plynu a  vody bude začínat na částce 3500 Kč/m2 . Výchozí prodejní cena částí pozemků zatížených uloženými inženýrskými sítěmi a  jejich ochrannými pásmy bude začínat na částce 2500 Kč/m2 .

 

Budou pozemky zasíťovány?

Ano, ke hranicím pozemků budou přivedeny přípojky elektřiny, vody, plynu, kanalizace i sítě elektronických komunikací.

 

Náklady na výstavbu inženýrských sítí k pozemku bude hradit majitel nebo ponese náklady město Slaný?

Výstavbu inženýrských sítí zajištuje město.

 

Jak bude probíhat prodej?

Prodej pozemků bude probíhat formou elektronické aukce.

 

Jaké budou podmínky účasti v elektronické aukci (např. složení jistoty apod.)?

Podmínky k účasti v e-aukci ještě nebyly stanoveny, se složením jistoty se určitě počítá, její výše prozatím stanovena nebyla.

 

Kdy budou pozemky k prodeji?

Vzhledem ke zvýšeným požadavkům na bezpečnost ze strany provozovatele zařízení pro rozvod plynu, které se nám již podařilo vyřešit, se posunul termín pro vydání územního rozhodnutí. Z tohoto důvodu se bohužel oddálí i prodej pozemků, který měl začít v létě. Přibližný termín bude nastaven až po vydání územního rozhodnutí, kdy bude také aktualizován harmonogram činností souvisejících s prodejem.

 

Jak se dozvíme, že je zahájen prodej pozemků?

Tuto informaci bude možné zjistit na webu města Slaný, informace proběhne na FB Vaše Slaný a  na stránce www.prodejpozemkuslany.cz, případně i jiným způsobem. Zájemcům, které máme v  naší databázi, zašleme informační e -mail.

 

Budou zde nějaké podmínky pro výstavbu domů?

Ano, podmínky pro výstavby domů budou stanoveny. Kompletní závazná regulace bude vydána současně s  nabytím právní moci územního rozhodnutí. Již nyní však návrh regulativ naleznete na webových stránkách www.prodejpozemkuslany.cz.

 

Kdy budou vystaveny kompletní a  podrobné podmínky pro elektronické aukce?

Ty musí být určeny dostatečně dopředu, aby si všichni mohli zajistit financování. Stejně tak doba výstavby rodinných domů je v jednání a vše bude uvedeno v dostatečném předstihu v  podmínkách aukce. Rovněž ve spolupráci s finančním ústavem řešíme obecné podmínky poskytování úvěrů, neboť bychom rádi vyhověli také zájemcům, kteří by chtěli koupi zajišťovat úvěrem.

 

Zdroj: Ing. Markéta Růtová a Odbor správy majetku, Městský úřad Slaný

 


TAG
slaný háje pozemky
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Reklama   •   Koupit reklamu